Morčacie prsia
Morčacie prsia

Morčacie prsia na hubách s tofu a brokolicou

kvakac - fotkakvakac, 12. mája 2018
Morčacie prsia na hubách s tofu a brokolicou
Foto: kvakac

Chutné a rýchlo uvarené. Je to môj obľúbený recept. Mám ho od jedného známeho.

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
250 g (čerstvá ružice)
180 g
150 g
150 g (huby)
4 strúčiky
1 ks (čerstvá)
1 PL
medzi prsty
1 plátok

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pór očistíme a najemno nasekáme aj zo zelenej časti. Mäso krájame na väčšie kúsky. Brokolicu umyjeme, očistíme a rozoberieme na ružičky. Tofu nakrájame na kocky. Shimeji umyjeme a oddelíme od seba, necháme cele. Kapiu nakrájame na kúsky. Cesnak nasekáme na drobno.

  2. 2

    Na oleji s maslom opražíme pór, kápiu s cesnakom, pridáme mäso. Necháme mäso zatiahnuť. Ďalej pridáme huby, tofu, soľ a rascu. Chvíľu pražíme a podlejeme vývarom do dvoch tretín mäsa. Necháme rozvariť a varíme asi 5 minút. V troche studeného vývaru rozmiešame škrob a vlejeme k mäsu. Počkáme nech sa znovu rozvarí. Chvíľu povaríme, až nám to zhustne. Podávame s ryžou.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Je zvláštne, aký je pán @Kvakac nedotklivý a pritom nemá pravdu. @Atafaga ani @Astor nepotrebujú ani okuliare ani očného, hríby tam proste nie sú. @Redakcia má pravdu, keď názov a suroviny opravila, ale prosím, keď píšete zdôvodnenie opravy, tak správne. Dovoľujem si to preto ešte opraviť - u hríbov nie je podstatným znakom ani biela dužina ani hnedastý klobúk. A nemusia byť ani jedlé, patrí tam napr. aj známy satan. Čo sú hríbovité huby, sa dá ľahko overiť nielen v atlase, ale aj u uja Googla. Patria tam v zásade hríby, kozáky, masliaky a suchohríby a ľudovo zjednodušene povedané, sú to tie huby, ktoré majú zospodu "špongiu" a nie lupene. Takže shimeji tam nepatria.