Mäsové špízy so slivkami fotorecept

siuuu - fotkasiuuu, 23. augusta 2020
Mäsové špízy so slivkami (fotorecept)
Foto: siuuu

Rýchle a chutné papaníčko. Originálna verzia receptu pochádza z knihy Marcela Ihnačáka, ktorého recepty mám veľmi rada. Ja som neskôr vyskúšala aj verziu z Zobraziť celý popisRýchle a chutné papaníčko. Originálna verzia receptu pochádza z knihy Marcela Ihnačáka, ktorého recepty mám veľmi rada. Ja som neskôr vyskúšala aj verziu z kuracieho mäsa. Obe sú mňamkové. U nás som robila iba ako rýchlu večeru s chlebíkom či toastom, ale s prílohou pokojne aj ako hlavný chod. Množstvá jednotlivých surovín neuvádzam - každý si dá podľa svojej chuti. https://dobrotynatanieri.blogspot.com/2020/08/masove-spizy-so-slivkami.html

10 minút
príprava
15 minút
na 200 °C

Suroviny

 (alebo kuracie stehná bez kosti a kože)
 prerastená (alebo sušená šunka)

Postup

 1. 1

  Mäso umyjeme, osušíme, očistíme od blán a nežiadúcich častí a pokrájame na kúsky cca 2,5 x 2,5 cm. Ochutíme soľou, korením, pokvapkáme olejom, premiešame a necháme odležať pokiaľ si pripravíme zvyšné suroviny.

 2. 2

  Keď máme všetko pripravené na ihly alebo špajdle napichujeme na striedačku mäso, slaninu, cibuľu a slivky (ak použijete špajdle, treba ich vopred namočiť na pol hodinku do studenej vody). Ja som špíziky ešte nakoniec jemne posolila a okorenila, pretože pri manipulácii s mäsom sa časť pochutím zotrela.

  Mäsové špízy so slivkami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vložíme na gril - ja som použila funkciu gril v rúre, najvyšší stupeň. Piekla som asi 15 minút, pritom som špízy v polovici pečenia otočila. Ak budete pripravovať v rúre, je potrebné dať na spodok pod špízy alobal, pretože mäsko púšťa šťavu počas pečenia.

  Mäsové špízy so slivkami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Podávame s prílohou podľa chuti - ja som robila ako rýchlu večeru iba s nasucho opečeným celozrnným toastom.

 5. 5

  Verzia s kuracím mäsom:

  Mäsové špízy so slivkami (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
Mně by chutnalo, pěkná kombinace maska s čerstvými slivkami! Krásné fotečky, nadělala jsi mi chutě!
siuuu
@haji (23.8.2020 23:28)

Ďakujem milá Haji - ja mám veľmi rada kombináciu ovocia a mäsa, a ani táto kombinácia ma nesklamala.
1x haji

Zaujímavé video z archívu TV Varecha