Špízy

Mäsové špízy so slivkami (fotorecept)

Autor receptu: siuuu

Rýchle a chutné papaníčko. Originálna verzia receptu pochádza z knihy Marcela Ihnačáka, ktorého recepty mám veľmi rada. Ja som neskôr vyskúšala aj verziu z kuracieho mäsa.* Obe sú mňamkové. U nás som robila iba ako rýchlu večeru s chlebíkom či toastom, ale s prílohou pokojne aj ako hlavný chod. Množstvá jednotlivých surovín neuvádzam - každý si dá podľa svojej chuti. https://dobrotynatanieri.blogspot.com/2020/08/masove-spizy-so-slivkami.html

10 minút
príprava
15 minút
na 200 °C

Suroviny

Postup

  1. Mäso umyjeme, osušíme, očistíme od blán a nežiadúcich častí a pokrájame na kúsky cca 2,5 x 2,5 cm. Ochutíme soľou, korením, pokvapkáme olejom, premiešame a necháme odležať pokiaľ si pripravíme zvyšné suroviny.
  2. Keď máme všetko pripravené na ihly alebo špajdle napichujeme na striedačku mäso, slaninu, cibuľu a slivky (ak použijete špajdle, treba ich vopred namočiť na pol hodinku do studenej vody). Ja som špíziky ešte nakoniec jemne posolila a okorenila, pretože pri manipulácii s mäsom sa časť pochutím zotrela.
  3. Vložíme na gril - ja som použila funkciu gril v rúre, najvyšší stupeň. Piekla som asi 15 minút, pritom som špízy v polovici pečenia otočila. Ak budete pripravovať v rúre, je potrebné dať na spodok pod špízy alobal, pretože mäsko púšťa šťavu počas pečenia.
  4. Podávame s prílohou podľa chuti - ja som robila ako rýchlu večeru iba s nasucho opečeným celozrnným toastom.
  5. Verzia s kuracím mäsom: