Plnené kuracie prsia
Plnené kuracie prsia

Kuracie prsia plnené bryndzou

siuuu - fotkasiuuu, 19. júna 2021
Kuracie prsia plnené bryndzou
Foto: siuuu

Dnes sme si veruže pochutnali. A pritom je to taký recyklačný recept - bolo treba minúť bryndzu aj posledné vlaňajšie zemiaky. A ešte Zobraziť celý popisDnes sme si veruže pochutnali. A pritom je to taký recyklačný recept - bolo treba minúť bryndzu aj posledné vlaňajšie zemiaky. A ešte bol aj celkom rýchlo hotový - čo mi dnes padlo mimoriadne vhod, pretože je strašný hic a v týchto tropických horúčavách som doobeda varila džem, piekla koláč a ešte aj bolo treba niečo pod zub pripraviť.

3
porcie
10 minút
príprava
10-15 minút
na 200 °C

Suroviny

3 ks
200 g
2 PL
podľa chuti
100 ml
podľa chuti
3 plátky
20-30 g
1-2 PL (neochutený hustý)
Postup

 1. 1

  Najskôr som pripravila bryndzu - ochutila som ju soľou a korením, a pridala som biely neochutený jogurt, pretože bola veľmi hutná a posekanú pažítku.

 2. 2

  Kuracie prsia som očistila, nakrojila, pod fóliou naklepala na tenko, jemne osolila, na každý kúsok som položila plátok sušenej šunky, 1/3 bryndze a zavinula som. Rozpálila som panvicu, na rozpálenú som dala olivový olej a závitky som rovnomerne poopekala zo všetkých strán - trvalo to asi 8 - 10 minút. Potom som panvicu vložila do rúry zohriatej na 200 °C a mäso som dopekala ešte asi 7 minút. Ak nemáte panvicu, ktorá môže ísť do rúry je potrebné závitky preložiť do vhodnej nádoby.

 3. 3

  Ako prílohu som zvolila zemiaky, ktoré som medzitým ako sa robilo mäso očistila, pokrájala a uvarila do mäkka. Po uvarení som z nich urobila niečo medzi zemiakovou kašou a máganými zemiakmi - pridala som maslo a horúce mlieko, ale menej ako keď robím kašu/pyré. Nakoniec som k nim symbolicky pridala posekanú pažítku.

 4. 4

  Mäso som po upečení vybrala z panvice, do výpeku som pridala maslo, nechala rozpustiť a postupne som pridávala smotanu a z výpeku som urobila omáčku - ja som ju aj pasírovala, pretože mám rada takú jemnejšiu konzistenciu. Omáčku som ochutila soľou a korením.

Diskusia k receptu

siuuu
@farbuska (19.6.2021 19:38)

Ďakujem - bola to dobrota, táto kombinácia (zemiaky, bryndza, slanina - sušená šunka) ma ešte nikdy neklamala.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia