Krúpy salašnícke fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 1. septembra 2015 20:00
Ďalšie recepty »

Toto jedlo som sa naučil robiť u známeho. Je bača a toto ma veľmi rád. Je smutne ako zabúdame na krúpy, veď naši starí rodičia nepoznali ryžu a krúpy boli často na stole. Pri tom sú tak zdravé.

3
porcie
15 min
príprava
25 min
tepelná úprava

Suroviny

300 g
250 g
100 g neprerastená
150 g mäsitá s rascou
4 ks stredne veľká
6 strúčikov
3 PL (alebo acidko, zakysanka)
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Do 3l hrnca si dáme variť vodu so soľou a jednou cibuľou a dva strúčiky cesnaku. V sitku si pod tečúcou vodou opláchnem krúpy, ktoré dám do vody variť ako cestovinu.

  Krúpy salašnícke (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zatiaľ si si pripravím ostatné suroviny. Slaniny si pokrájam na kocky asi 1,5 cm. Ta pôjde na hotové krúpy. Takže veľkosť si zvolíte sami. Cibuľu dám na polky a potom na polmesiace nakrájané na hrubo. Cibuľa sa spečie. Cesnak posekám.

  Krúpy salašnícke (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Bryndzu si rozmiešam s cmarom v miske, dostatočne veľkej aby do nej vošli krúpy potom premiešať.

  Krúpy salašnícke (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na panvicu dám prve škvariť neprerastenú slaninu, nech pustí masť. Keď je na panvici trochu masti zo slaniny, tak pridám aj druhu slaninu a tri kusy cibule. Opečieme do požadovanej chute, tak ako to máme radi. Keď je už dostatočne všetko prepečené, tak teraz pridám cesnak. Chvíľu ešte popražím, aby cesnak pre voňal a odstavíme zo sporáka.

  Krúpy salašnícke (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Počas opekania slaniny sa mi rozvarila voda, tak som do nej dal variť krúpy. Krúpy zistím na skús čí sú mäkké. Ak áno tak ich prelejem cez sitko a nechám odtiecť a trošku vychladnúť. Potom pridám krúpy do misky s bryndzou a dobré premiešam.

  Krúpy salašnícke (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Mám všetko hotové môžem podávať na tanier. Krúpy na spodok a na vrch slaninu s cibuľou. Čo dodať, len dobré pivo k tomu, alebo nejakú retiazkovú medecínu za pohárik. Tak a na zaver Vám prajem dobrú chuť. Je to ohromná papanica ta ne.

  Krúpy salašnícke (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist