Grilované köfte
Grilované köfte

Kebab/Köfte

cesminaz - fotkacesminaz, 28. júna 2019
Kebab/Köfte
Foto: cesminaz

Kebab, köfte,alebo aj čevapčiči :-) kto ako to volá. Niektoré sa od seba trošku líšia, ale chuť majú všetky výbornú! Toto je moja verzia :-)

Suroviny

800 g mleté
500 g mleté
2 ks
1 ks
1 KL
2 kopcovité KL
1 kopcovitá KL (alebo sóda bikarbóna)
1,5 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si všetky potrebné suroviny. Následne dáme do misky mäso, na hrubo nastrúhanú cibuľu, bielok, korenie, soľ, oregano a prášok do pečiva. Dobre celé rukou premiešame/premačkáme a dáme do chladničky postáť na 1 hodinu. Môžte si to kľudne pripraviť aj viac hodín vopred.

  Kebab/Köfte - obrázok 1
 2. 2

  Pred pečením si z masy pripravíme nie príliš hrubé valčeky, ktoré môžte aj napichať na špajdľu, podľa toho, že či to budete piecť v panvici alebo na grile :-)

  Kebab/Köfte - obrázok 2
 3. 3

  A už len upiecť ;-) Pečieme zo všetkých strán, ale nie príliš dlho, aby sme mäso nevysušili. V mojom prípade na grile aj s ostatnými dobrotami :-)

  Kebab/Köfte - obrázok 3
 4. 4

  Sú chuťovo výborné. Mäso je šťavnaté a také nadýchané vďaka tomu prášku do pečiva :-) A pravdaže v tomto prípade im dodá na chuti aj ten dym :-))

  Kebab/Köfte - obrázok 4
 5. 5

  Príloha je ľubovoľná :-) Prajem dobrú chuť!

  Kebab/Köfte - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Kvakac (28.6.2019 19:59)

Ja pridávam sódu aj do fašírky,plieskavice,či iného z mletého mäsa:-) @Cesminka Ty si fakt poklad ,vždy v správnu chvíľu ponukneš niečo fajnové:-), všetko okrem oregana robím aj ja,teraz pridám aj oregano,Ty si záruka dobrej chuti.Pozdravujem a pekný víkend prajem:-)