Kapustová polievka
Kapustová polievka

Kapustová polievka

remy - fotkaremy, 14. novembra 2017
Kapustová polievka
Foto: remy

Celkom obyčajná, nezahustená kapustová polievka.

50 minút
tepelná úprava

Postup

  1. 1

    Na oleji si restujeme nadrobno nakrájanú cibuľu, pridáme rascu, nové korenie a na kolieska nakrájanú klobásu, krátko opečieme. Pridáme prelisovaný cesnak, krátko restujeme. Pridáme čierne korenie a mletú papriku.

  2. 2

    Ihneď zalejeme, ideálne horúcim vývarom. Pridáme kapustu a bobkové listy. Varíme cca 50 minút. V prípade potreby dosolíme. Po dovarení pridáme majoránku a necháme chvíľu odležať.

Diskusia k receptu

zolik
Hovädzi vyvar a majoran ku kyslej kapuste? To je regionalny recept? Uprimne, mne sa ta kombinacia zda zvlastna. Ale moze byt, ze sa takto niekde vari.
remy
Pozrel som si par receptov na kapustovu polievku. Vo väcsine sa pouziva voda a muka. Ta muka sa mi v tom nepaci, s vodou je polievka plana, preto som vodu nahradil vyvarom. Ci je hovädzi, alebo s bravcovych kosti mi bolo jedno. V kapustnici sa vari väcsinou bravcove maso, ale nasiel som aj kapustnicu s hovädzim, preto mi neprisla zvlastna ta kombinacia. A majoranka? vo vacsine receptov na kapustovu polievku tam je :-)
1x sjuz
afataga
U nas doma sa nedavala majoranka do kapustnice, ale asi pred 10-timi rokmi som jedla velmi podobnu tvojej s majorankou, boli v nej aj zemiaky a bolo to dobre, co domacnost, to ina kapustnica.
1x sjuz
strucik
Koľko čoho? Prečo nie sú v recepte uvedené množstvá?
tatranka
Mne v dobrej kapustnici chýbajú hríby a kúsok údeného,alebo bravčového mäsa. Tiež sušené slivky a veru majorán nie!
Takto to nie je kapustnica,ale z kyslej kapusty polievka.
sjuz
Mne sa polievka veľmi páči. Prišla ako na zavolanie, prednedávnom sme s kolegyňou pri obede chválili práve takúto nezahustenú kapustovú polievočku, veľmi dobre padla - ľahká a pritom chutná a sýta. Ukladám do KK a tento týždeň varím :) Majorán polievku oživí, netreba sa zubami-nechtami držať stále len klasiky :)
Okrem toho, nie je to kapustnica, ale kapustová polievka a obe majú rovnako viac verzíí :)
tatranka
Myslím,že @Sjuz aj@Mitzi , ste ma presvedčili.No nedôsledne prečítaný názov receptu ma zviedol na to,že je to kapustnica. Áno je to jednoduchá kyslá kapustová polievka. Nech vám chutí.