Kapia v oleji a sladkokyslom náleve bez sterilizácie fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 13. augusta 2016
Kapia v oleji a sladkokyslom náleve bez sterilizácie (fotorecept)
Foto: tatranka

Varecháč @igipap žiadal na stránke Varechy v diskusii recept na zaváranú kapiu v oleji. Bolo to v roku 2010. Keďže som recept na ňu mala, ponúkla som mu ho v rámci diskusie. V tieto dni som pár pohárov kápie urobila (používam ju len na ozdobu jedla), napadlo mi, že ju dám aj na hlavnú stránku Varechy. Je to rýchle a nie komplikované zaváranie bez sterilizácie!

15 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
1 l
2 dcl
2 dcl
50 g
20 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Toto je pomer na jeden kilogram. Necháte všetky ingrediencie spolu zovrieť. Umytú a očistenú kápiu nakrájate na štvrťky alebo aj menšie časti. Takto pripravenú papriku dáte do vriaceho nálevu a necháte povrieť 5 minút. Po piatich minútach dierkovanou naberačkou papriku vyberiete a rovno vkladáte do čistých a suchých fliaš. Plnú fľašu zalejete vriacim nálevom. Zavíčkujete. Pozor na popálenie. Je tam aj olej,bolo by to veľmi bolestivé! Zaváranina sa nesterilizuje! !!!!

    Kapia v oleji a sladkokyslom náleve bez sterilizácie (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mne sa ešte trochu vývaru zvýšilo, no kapiu som už nemala.Tak som si očistila svetlú hrubostennú papriku a tú som zaliala nálevom. Preto ten jeden svetlý pohár. Nálev si môžte v pomere navyšovať k množstvu zaváraných paprík. Je to naozaj rýchle nakladanie paprík.

    Kapia v oleji a sladkokyslom náleve bez sterilizácie (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Určo musí být výborná taková paprika. Dovolím si poznámku: Jen opatrně - dodežte velikou čistotu všeho nářadí, rukou, dále dodržet i to, že zpracováváte pouze kvalitní a zdravou zeleninu! Je to pár dnů co jsme neúspěch nekonzervované zeleniny rozebíraly:
 varecha.pravda.sk/recepty/cesnakovo-paradajkova-zmes-bez-...
Robím ju celkom podobne, len s menším množstvom oleja a samozrejme pre istotu sterilizujem krátko. Krásna domáca výroba.-)