Karamelové veterníky
Karamelové veterníky

Jednoduchý karamelový veterník videorecept

iflovefood - fotkaiflovefood, 20. júna 2020

Receptov na veterníky je naozaj veľa, môj je pre úplných začiatočníkov. Chutia naozaj vynikajúco.
Zdroj: Youtube

12
porcií
60 minút
príprava
25 minút
na 200 °C

Videopostup

Suroviny

Odpaľované cesto:
400 ml
200 g
200 g
6 ks
Karamelový krém:
500 ml
80 g
60 g
100 g
3 ks
Šľahačka:
250 ml
1 ks
70 g
Karamelová poleva:
50 g
100 ml
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V hrnci rozpustíme maslo s vodou, keď voda začne vrieť, pridáme múku, dobre premiešame a ešte chvíľu povaríme a miešame, pokým nevznikne hladké nelepivé cesto. Cesto necháme vychladnúť.

 2. 2

  Do vychladnutého cesta postupne po jednom vmiešame vajcia. Cestom naplníme cukrárske vrecko a vytláčame do tvaru koliesok na plech vystlaný papierom na pečenie. Cesto vystačí na cca 25 kusov veterníkov.

 3. 3

  Veterníky pečieme pri teplote 200 stupňov, 20-25 minút. Rúru počas pečenia neotvárame. Upečené veterníky necháme vychladnúť, opatrne prekrojíme a plníme karamelovým krémom a šľahačkou.

 4. 4

  Karamelový krém: Zmiešame žĺtky, cukor, puding a deci mlieka na hladkú zmes, do ktorej pridáme zvyšné mlieko a privedieme k varu a uvaríme puding. Keď uvarený puding vychladne na izbovú teplotu, zmiešame ho so zmäknutým maslom. Krém preložíme do cukrárskeho vrecka a naplníme veterníky.

 5. 5

  Šľahačka: Smotanu vyšľaháme s cukrom a so stužovačom. Pripravenú šľahačku nanesieme na karamelový krém.

 6. 6

  Karamelová poleva: Polevu pripravíme z cukru, ktorý roztopíme na karamel a zalejeme mliekom. Karamel v mlieku stuhne, treba ho ďalej variť, kým sa v mlieku celkom nerozpustí, potom pridávame práškový cukor podľa toho akú hustú polevu chceme vytvoriť. Karamelovou polevou ozdobíme vrch naplnených veterníkov.

 7. 7

  Dobrú chuť!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Venčeky ako od profesionála, krásne spracované, pekné na pohľad a chutné - viem aj bez ochutnania :) Výborný krém aj poleva.....čo ešte dodať? Dobrú chuť!