Jahňacie kotlety v orechovej kôrke s kuskusom

Ľubomír Molnár
šéfkuchár reštaurácie Toscana – italian bistro & lounge v Bratislave, 23. marca 2014
Jahňacie kotlety v orechovej kôrke s kuskusom
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
4
porcie
80 minút
príprava
40 minút
na 200 °C

Postup

  1. 1

    Paradajky rozmixujeme spolu s cesnakom a medom. Kotlety vložíme do vrecúšok spolu so zmesou a uzatvoríme. Na 20 minút vložíme do sous vide, ktoré slúži na tepelnú úpravu. (Príprava pomocou sous vide spočíva v tom, že čerstvé suroviny sa uložia do vákuových vreciek, z ktorých je pomocou prístrojov na vákuové balenie odsatý vzduch. Potom sa vložia do vodného kúpeľa, v ktorom sa udržiava nízka teplota.) Mäso upravujeme na 65 stupňoch.

  2. 2

    Potom mäso vyberieme z vreciek a osušíme ho. Ochutíme korením a soľou. Potom ho obalíme v orechovej kruste, ktorú pripravíme z rozdrobeného chleba, orechov a pesta. Nakoniec zapečieme v rúre na 200 °C.

  3. 3

    Vodu osolíme, privedieme do varu a zalejeme ňou kuskus a hrozienka. Necháme päť minút odstáť. Píniové oriešky, papriku a cibuľku orestujeme na oleji dozlatista. Zeleninu vložíme do kuskusu a premiešame. Dochutíme soľou a korením.

Diskusia k receptu

micanela
klasika od sefkuchara ... kopa ingrediencii a nakoniec na tanieri pekne male a drahe cosi - tu je aspon kus masa, v tych ostatnych dnes pridanych receptoch fakt nic
pusta
nádherný recept, úžasne pripravené, fantastické foto,
palec hore, klobúk dole :-)))!!
*****

Zaujímavé video z archívu TV Varecha