Hubovo-smotanové cestoviny - vegan fotorecept

stanci11 - fotkastanci11, 18. apríla 2015 11:15
Ďalšie recepty »
Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept)Foto: stanci11

Toš toto je jedno z mojích častých šup-šup jedál. Keď večer prídem vyfľusnutá z práce a tréningu, tak to prásknem na panvičku a obed na druhý deň je pripravený.... a celé je to v štýle "skoro samo sa to urobilo" :)

1
porcia
5 min
príprava
15 min
tepelná úprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Klasicky som začala nakrájaním cibuľky a jej orestovaním do sklovita. Potom som prihodila nakrájané šampiňóny, zľahka posolila a nechala ich nech skúsia pustiť šťavu. Medzičasom som si dala variť ryžovú cestovinu, klasicky v slanej vode, len doba varenia je kratšia 5-7 min. Treba dávať pozor, lebo sa ľahúčko rozvarí.

  Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Šampiňóny som dusila kým neboli také polohotové a tu sa musím priznať, šupla som tam trošku hubového korenia a hubovej sójovej omáčky. Ono na ochutenie kupovaných šampiňónov zvyknem použiť namočené sušené huby a tú vodu v ktorej ich prevarím. Ale v rámci úspory času som si to trošku uľahčila.

  Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Počkala som kým sa odparí z húb voda a pridala som ryžovú smotanu. Čím hustejšiu chcete omáčku tým viac vody odparíte :) Ja tie huby nikdy úplne nevysuším na tej panvici, nech je tá omáčka taká jemnejšia potom.

  Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  So smotanou som to prevarila 3-5 minút a dochutila. Kto nie je zvyknutý na chuť rýžovej smotany, tak v tomto kroku to rozhodne treba ochutnať a dochutiť podľa seba. Mne obvykle stačí mlčko a troška soli (dávala som sójovú omáčku a tá je slaná sama o sebe, tak obvykle moc nedosoľujem)

 5. 5

  Potom som do omáčky pridala scedené cestoviny a prehriala som to spolu cca 2 minútky. Mám to radšej ako ich len poliať na tanieri. Nech riadne naberú hubovú chuť :)

  Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A úplne na záver som prihodila nakrájané čierne olivy, premiešala a odstavila.

  Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  No a hotovo :) Vravím šup-šup. Odniesla to jedna panvica a jeden malý hrniec. Skoro som to omylom zjedla hneď večer :D Inak mali by ste vidieť tie pohľady mojich kolegov keď si donesiem listy bazalky a gurmánsky si to natrhám na to jedlo až v práci...ževraj som šialená :D

  Hubovo-smotanové cestoviny - vegan (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist