Guláš, ktorý chutí všetkým

srdieckoo40 - bez fotkysrdieckoo40, 14. januára 2015

Suroviny

1,5 - 2 kg
0,7 - 1 kg
4 - 6 PL
3
4
2 - 3 podľa mäsa (Lidl)
podľa chuti
1 - 2
1 pohár
2 PL
2-3 ks (podľa veľkosti)
2 - 4 strúčiky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    cibulu osmažiť ,pridať pretlak,horčicu,bobkový list,klinčeky,troška vody-spraviť z toho omaču za stáleho miešania.Do toho mäso a dlho miešať,kým sa mäso nezatiahne-toto je základ gulášu!!!Pridať korenie na guláš,podliať vodou-asi 20cm,aj viac-vyparí sa pri varení.V polke varenia dochucovať,čo sú ingrediencie napísané.Víno sa vyparí,tak to môžu jesť aj deti-ale chuť to dodá.Zahusťujem na jemno nastrúhanými zemiakmi,ale potom treba častejšie miešať!!Môžu to jesť aj celiakici,aj bezlepkoví.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ja už pri kliknutí na webovú stránku Varecha, automaticky prechádzam rubriku :najnovšie komentáre" a teším sa na súboje pani šéfkuchárky so zbytkom sveta. Prednedávnom som sa pobavil ako opisovala svoj šľachtický pôvod ,ona rodáčka zo Žitného ostrova ako sa hlásila k plebejským jedlám, ktoré varila jej babička. Babička asi nevedela že má šľachtický pôvod, keď okopávala kukuricu v Duna Szerdahelyi, po našom Dunajská Streda. A najviac v poslednej dobe som sa zasmial, ako spomínala konzultáciu jej receptu na fínsky "Eintopf" s poprednými šéfkuchármi a následným zaradením jej receptu do ich menu. Pevne verím, že konzultácie sa zúčastnil aj Zdeněk Pohlreich. Bez neho by to nebolo ono.
@ziegelfeld1968 :-). Presne! :-) uz nevie kera je! Podla toho ako sa hodi. Raz slachticna, raz sedlacka. Raz Madarka, raz Prespuracka, raz Zidovka, raz Slovenka, raz Katolicka, raz zo znameho bratislavskeho rodu, raz z plebejskeho, len neviem z kereho, ani toho a ani teho druheho. Raz tak inoraz inak. No sak jak sa hodi, nee? Zahrnuje sama sebou celu byvalu Monarchiu. A to je malo.Skandinavske staty traste sa. Rozpinavost je Pustosiva. Jedno ci pod p0, p1, p2 atd. a ine Pseudonyms. Aj ja sa uz teraz uplne cela trasiem, ze dostanem BAN :-)