Grilované krevety
Grilované krevety

Grilované krevety

radox1 - fotkaradox1, 15. decembra 2019
Grilované krevety
Foto: radox1

Ak sa rozhodnete pripraviť krevety, tak rozhodne uprednostnite surové - sú šedé a nie tie červenkasté, ktoré sú už predvarené a stoja za nič. Ja ich mám najradšej takto.

2
porcie
20 minút
príprava
1-2 minút
tepelná úprava

Suroviny

10 ks veľké surové
2 ks
3 ks
1/2 KL
štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najprv si spracujeme krevety. Uprednostníme tie väcsie, či už kráľovské, tigrie... Krevety ak majú hlavu, tak ju odstránime a následne olúpeme až po chvostík. Ja si tento akože odpad odkladám, a použijem ho na omáčku, vývar a podobe. Keď máme krevety očistené, tak ich z vonkajšej strany v strede narežeme a vyberieme črievko, ktoré je nežiadúce, von.

    Grilované krevety - obrázok 1
  2. 2

    Nasleduje marináda. Všetky suroviny zmiešame dokopy, a marinujeme minimálne 2 hodiny, najlepšie cez noc. Rozpálime suchú panvicu a grilujeme z každej strany jednu, max dve minúty podľa veľkosti kreviet. Dávame pozor, aby sme čas neprešvihli, lebo ich znehodnotíme. Najradšej ich mám len tak samotné bez omáčok s pohárom dobre vychladeného sauvignonu.

    Grilované krevety - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Snad někdy krevety ochutnám. Super úvodní foto!
Pekný recept - vďaka. S krevetami čím jednoduchšie, tým lepšie. Ja by som namiesto petržlenovej dala koriandrovú vňať, ale viem, že nie každý ju má rád.