Domáca jaternička kupati

Alan Džioev
sous chef z Nobile Restaurant v Bratislave, 30. apríla 2018
Domáca jaternička kupati
Foto: Pravda - Robert Hüttner

Jedlá s tajomstvom. Už názov napovedá, že sa v nich skrýva ďalší rozmer – tajomná plnka, možno príbeh... Hoci aj ten kaukazský. Veď pýchou tamojšej kuchyne sú práve jedlá, chleby a koláče so sladkými a slanými plnkami. Všetci si po celý život pamätáme svoju „bábušku", ktorá ich pre nás piekla a celý dom tak naplnila bohatou a lahodnou arómou.

4
porcie
40 minút
príprava

Suroviny

130 g
60 g
5 g
5 g
7 g
Na ozdobu:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bravčové črievka najskôr naplníme zmesou zomletého mäsa a ostatných surovín.

  2. 2

    Naplnené črievka pečieme na panvici – smažíme na oleji na miernom ohni, až kým nedostanú požadovanú „grilovanú" farbu.

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
Tento recept je neúplný. Jablko granátové - čo? Čerstvé zrná? Sušené zrná, ktoré sa v orientálnych krajinách používajú ako korenina? Rovnako koriander - čo? Čerstvá vňať? Sušené plody? Mleté? Ani u mäsa sa nič neuvádza, ale tu si človek ešte domyslí, že mleté.
Takisto gramáž mi pripadá čudná: suroviny spolu dávajú čosi vyše 200 g, pričom vraj ide o 4 porcie. Takže jedna porcia hlavného jedla (tak je uvedené v tagoch) je iba 50 g?
@Farbuska (30.4.2018 08:31)
To je recept na navnadenie, nie na uvarenie. Ak sa ti páči, musíš si zájsť do reštaurácie na ochutnávku. Pozri si komerčné recepty, málokedy sú úplné. Kuchári neradi prezrádzajú svoje tajomstvá zadarmo.
@Farbuska (30.4.2018 08:31)

Jablko granátové sa používa čerstvé - teda zrniečka. Koriandrová vňať sa používa sušená (podľa chuti). V bode 1 sa uvádza, že mäso je zomleté spolu s ostatnými surovinami.
Z uvedeného množstva surovín pripravíte cca 4 malé jaterničky. To, že je pri recepte uvedený tag Hlavné jedlá znamená, že sa toto jedlo môže pripraviť aj ako hlavné jedlo - vtedy treba množstvo surovín prispôsobiť apetítu stravníkov.

Pridaj komentár k receptu: