Divina na smotane
Divina na smotane

Divina na smotane

dorina - bez fotkydorina, 17. januára 2018
Divina na smotane
Foto: dorina

Tento recept asi každý jeden z nás robieva podobne, no predsa ho zverejňujem, nech je z čoho si vyberať. Pridávam ten môj klasický bez Zobraziť celý popisTento recept asi každý jeden z nás robieva podobne, no predsa ho zverejňujem, nech je z čoho si vyberať. Pridávam ten môj klasický bez modernizácie.

Postup

  1. 1

    Deň pred prípravou si prešpikujem mäso slaninou a nakorením. Paprika červená mletá sladká, rozmarín, tymian, čierne korenie mleté, trošku koreninovej zmesy na divinu. Pokvapkám troškou oleja a zaviniem do alobalu. Odložím na noc do chladničky.

    Divina na smotane - obrázok 1
  2. 2

    Očistím a nakrájam koreňovú zeleninu na kolieska. Medzitým si mäso prudko opečiem na masti z každej strany. Pridám zeleninu, opražím ju vo výpeku a podlejem toľko vody, aby dobre zakryla zeleninu. Pridám pár bobkových listov. Prikryjem a pomaly dusím cca 2 hodiny. Následne hotové mäso vyberiem, odložím bokom na tanier. Zeleninu aj zo šťavou rozmixujem v kuchynskom robote. Prepasírujem ju naspäť do hrnca. Privediem do varu a prilejem smotanu na varenie. Prevarím, pred odstavením pridám pár kúskov kravského masla, aby bola omáčka ešte jemnejšia. Podávam s domácou knedľou.

Diskusia k receptu

haji
Klasika která nikdy nezklame, taková jídla mám ráda. Ještě ulovit srnčí. Ale mám políčeno... Díky za receptík, jsi šikulka a foto náramné, hlavně to maso!

Zaujímavé video z archívu TV Varecha