Lutenice

kadely - fotkakadely, 8. augusta 2010
Lutenice
Foto: kadely

Je to příloha třeba k minutkovým pokrmům, nebo vhodné na topinky a asi je to tak trochu specialitka od nás, z Teplic. Příprava je Zobraziť celý popisJe to příloha třeba k minutkovým pokrmům, nebo vhodné na topinky a asi je to tak trochu specialitka od nás, z Teplic. Příprava je jednoduchá a výsledek - mňamka. Když zbydou brambory, vařené ve slupce...

6
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

3 - 4  kusy
2 malé
malý
1
1 kávová lžička
1+1 kávová lžička
1 - 2 strúčik




Postup

  1. 1

    Studené brambory nastrouháme, cibuli nadrobno nakrájíme, česnek (nemusí však být) prolisujeme, nebo nastrouháme, feferonku také najemno nakrájíme a vše v míse promíchme, když jsme přidali sůl, pepř a sladkou ml. papriku a rajský protlak - stačí menší konzervička, než je 115gr. na obrázku. (Na horním je to, co jsem nepoužil)

    Lutenice - obrázok 1
  2. 2

    No a to je všecko, přidáte malý kopeček na talíř vedle například milánské roštěné: Maso na slabo naklepané osolit a poprášit pál. paprikou. Na tuku osmažit. Vyjmout. Tuk zaprášit půl balíčkem sladké papriky a lžičkou hl.mouky. Nechat ztmavnout, zalít vývarem, maso zpět a dusit. Mezitím dělat hranolky v troubě a v malém kastrolku zpěnit najemno krájený šunkový salám, na kterým umíchat vejce. Nastrouhat sýr. Hranolky na talíř, na ně měkký plátek masa, vajíčko se salámem a posypat tím sýrem. Ten bobek lutenice na kraj talíře a trošku podlít šťávou, co se vyvařila na správnou hustotu....

    Lutenice - obrázok 2
  3. 3

    Budete-li chtít, tak ten postup na "miláno" někdy rozepíšu podrobně a snad i s fotkama. A ještě jeden poznatek - děláte-li topinky ze staršího chleba, je dobré je před tím "projet" pod jemnou sprškou vody. Zůstanou pak uvnitř vláčné a navrch pěkně křupavé. Lutenice na topince - málokdo pozná, co jste mu to vlastně dali

Diskusia k receptu

evusik
zaujímavý názov, od čoho je odvodený? ..... mne toto jedlo pripomína falošný tatarský biftek - tiež sa to robilo z varených zemiakov, len tam tuším išlo aj surové vajíčko.... ešte ma zaujala tá spŕška vody na suchý chlieb :-) to určite vyskúšam a aj túto "pomazánku"
jody
AKo sa ja poznám, hneď by som z toho urobila lutenice-bramboráky. :-) Ale super tip, vyskúšam.
zdezda
Topeničky aj ja tak robím, že starší chlebík pokropím vodou z oboch strán a až potom vysmážam.Tým, že je vlhký, nevpije toľko oleja, či masti:-), túto pomazánku tiež rada vyskúšam.
honestka
poznam a robim iba zeleninovu "bulharsku lutenicu", raz vyskusam, ako sa priblizi k nej aj tato, lebo je taka rychlovka...
kadely
Na ty topinky je to tak trošku jako falešnej tatarák, ale hlavně je to pálivý kopeček přílohy k minutkám. Když není feferonka, dá se nahradit chili, nebo pálivou paprikou. Ještě mám zbytek v lednici. Zapomněl jsem napsat, že nejlepší je po proležení - 2.až 3. den.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia