Quesadilass s guacamole a kyslou smotanou

sjuz - fotkasjuz, 27. mája 2010
Quesadilass s guacamole a kyslou smotanou
Foto: sjuz

Takto pripravené tortilly sa bežne jedia v Mexiku ako rýchle občerstvenie.

20 minút
príprava

Suroviny

6  ks
1  ks
2 ks
8  ks
1/2 ks
2-3 ks




Postup

  1. 1

    Na guacamole olúpeme avokáda, nakrájame do mixéra. Pridáme rajčinu, čili papričku, citrónovú šťavu, soľ. Rozmixujeme.

  2. 2

    Nakrájame si na jemno mladú cibuľku, papriku a petržlenovú vňať. Zmiešame.

  3. 3

    Tortilu si hodíme na suchú panvicu, dáme na ňu cibuľkovo-paprikovú zmes, posypeme strúhaným syrom a prikryjeme druhou tortilou. Opekáme z každej strany cca 1 minútu. Syr sa bude topiť a tortily sa spoja. Môžeme im v tom pomôcť rukami - popritláčať.

  4. 4

    Tortily nakrájame na štvrťky a servírujeme s guacamole a kyslou smotanou.

Diskusia k receptu

babav
Nie len v Mexiku,ale s obmenou plnky(syra,masa ,byliniek,..) vsade, kde maju originalne mexicke restauracie.
Mozem ich jest kazdy den,je to pochutka ;-) !
wevewe
mnam mnam toto je moje oblubene. pekna fotka :-)
sjuz
babav, ja tiež.. :)
Vďaka :)
dadabarcelona
uff,aj ja,len uz som ich dlho nemala,urobím,moja polovicka sa bude tesit ked mu pripravím daco z jeho zeme! (pre zmenu po slovenskej a indickej kuchyni) :-)))
bozulka
@sjuz to bude receptík,určite vyskúšam Mexická kuchyňa je moja mňamka.Nikdy si nenechám ujsť Mexický týždeň v Lídli a kupujem a kupujem,aby mi suroviny vydržali až do ďalšej akcie.Mám aj kuchárku,ale keď to vidím takto na fotke pred sebou je to niečo iné.Dík./teda Ďakujem aby to bolo správne..../.
nelajsia
parádička, dnes som robila guacamole scuketovými špagetkami...môžem vždy..:-)
janger
@sjuz , mala som dve avokada, rozmyslala som, ci ich zjeme len tak, na chlebiku, no inspiroval ma tento tvoj recept... Sice malicke zmeny, no pochutili sme si. Dakujem za recept, bude castejsie. Kto ma rad avokado, mozem len odporucat :-).


1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia