Čokoládové medovníky plnené marcipánom fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 8. októbra 2013

Tento recept som sem vlozila este minuly rok v decembri. Nemala som cas ho dokoncit a po novych upravach na Vareche som nemala k Zobraziť celý popisTento recept som sem vlozila este minuly rok v decembri. Nemala som cas ho dokoncit a po novych upravach na Vareche som nemala k nemu pristup. Dnes som poprosila Andreu o moznost tento recept znovu otvorit a dokoncit ho. Perniky su vhodne upiect nielen na Vianoce, ale aj hocikedy pocas celeho roku.

48 ks
porcií
35 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
1 ČL
1 ČL
1/2 ČL
1/2 ČL
1 ČL
1 PL
1/2 šalky
180 g
140 g
1 ks
Plnka:
300 g
300 g
1 ČL
Poleva:




Postup

  1. 1

    V miske nad parou som zmiesala dokopy maslo, cukor a med. Miesala som to pokym sa zmes zahriala na teplotu 40C.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do teplej medovej zmesi som pridala mlete klinceky, aniz, nastruhany zazvor, skoricovy cukor, sodu bikarbonu a prasok do peciva. Vsetko som spolu premiesala.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Potom som pridala muku

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    a rozslahane vajicko. Zmes som najprv premiesala varechou

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a potom som to rukami spracovala na jemne cesto. Cesto som zabalila do potravinarskej folie a odlozila som ho na chladne miesto.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Medzitym ako mi cesto odpocivalo urobila som si marcipanovu hmotu podla receptu od @janger http://varecha.pravda.sk/recepty/mandlova-plnka-z-holandska-fotorecept/22604-recept.html , ale ja som pouzila len bielok z vajca. Ak sa vam to nebude dat spojit pridavajte po kvapkach vodu.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Odlezane cesto som vyvalkala na hrubku asi 2-3 mm a formickou som z neho vykrojila srdiecka.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Mandlovu hmotu som vyvalkala na papieri na pecenie. Formickou, ktora bola o trochu mensia ako ta prva som z hmoty povykrajovala srdiecka.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Srdiecka z cesta som poukladala na plech a na ne som dala mandlove srdiecka. Boky cesta som potrela vodou.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na vrch som este polozila cestove srdiecka a pozatlacala som boky keksikov.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Keksiky som piekla vo vyhriatej rure 180C 15 minut. Keksiky mozeme posypat praskovym cukrom zmiesanym s vanilkovym cukrom.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Alebo ich mozeme ponamacat v rozpustenej cokolade

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    a postriekat irozpustenou bielou cokoladou.

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    ---

    Čokoládové medovníky plnené marcipánom (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

andreac
Danka, vyzerajú nádherne. Skúsim ich pred Vianocami upiecť s deťmi.
hanka56
Vypadají pěkně, ale já nemám ráda marcipán a zajímalo by mě jak to chutná :-))
tiginko
krásne sú ... marcipán ja môžem, takže vďaka za super recept! Začína sa mi zásoba vianočných receptov nebezpečne rozrastať, ach jaj
ancicka
veru,že sú krásne,no iste aj veľmi dobručké.kk
sovka62
Pekávam medovníky plnené marcipánom tak, že na plát medového cesta dám plát marcipánu, naň opäť medový plát, ešte surové na plechu krájam na štvorčeky a potom pečiem. Nehovorím, že nie sú dobré, ale tie tvoje sú iný level, jednoducho nádhera. Už som recept uložila a určite sa s nimi pohrám, sú nádherné.
eviana
@palokuchki , rozprávkovo krásne medovníčky, úžasný nápad s marcipánovou plnkou... elegantne počokoládkované... máš môj obdiv, 5* jasných :)
palokuchki
Dakujem vam vsetkym za vase mile komentare. Potesili ma a dufam, ze ked vyskusate tieto medovniky budete s nima spokojni.
rennatte
konecne viem ako pouzijem marcipan, ktory som dostala,,,ja osobne ho nepouzivam, ale sem sa mi hodi, pekny recept -----> KK
marikafil
marcipán milujeme a medovníky pečieme tiež, tak toto určite vyskúšam.
sonulienka
Danka je to super recept určite sú výborné ďakujem zaň ukladám do KK. ako vždy od Teba.
havino
no tie sú nádherné, ja ich tak pekne asi neurobím,ale ukladám
stacy77777
milá @palokuchki ,tvoje recepty milujem,veľa z nich som už odskúšala,sú zárukou kvality a chuti...tvoje perníčky vyzerajú fantasticky,krásna práca
palokuchki
Som velmi rada, ze vas tento recept zaujal.. Dakujem vam vsetkym za velmi mile komentare.
janger
Danka, ked som to zbadala, tak mi hned napadli Vianoce. Krasne a chutne srdiecka. Myslim, ze ich spravim k Vianociam :-).
babav
Krasne pecivo, medovnicky s marcipanom . Urcite vyskusam pri prvej prilezitosti(na Vianoce).KK ,5* nie je dost!
orchidea
Musím len súhlasiť s pochvalami...peknučké a určite vynikajúce medovníčky, niečo pre moju dcéru veľmi má rada marcipán...ukladám si recept
marienka44
@Palokuchki , ja v tom nemám jasno: treba kupit marcipánovú hmotu a k tomu pridať ešte 300 g mandlí a cukru?
Alebo je to návod, ako sa z 300 g mandlí a cukru vytvorí s bielkom marcipán?
Ja mám kúpený marcipán od Dr. Oetkera a este k tomu mám pridať tie mandle a cukor? Nie je mi to jasné, lebo za marcipánom je znamienko plus, teda k marcipánu hotovému pridat mandle a cukor? Alebo má tam byť dvojbodka za marcipánom, t.j. ze z tychto ingrediencií si pravím vlastný marcipán? Prosím o vysvetlenie, dakujem.
marienka44
Tak po otvorení linku som to pochopila. Ale nebolo to jasne napisané. :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia