Orechové palacinky s tvarohom a medom fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 7. novembra 2012

Recept na tieto palacinky som našla na tejto stránke http://www.taste.com.au/recipes/26829/walnut+crepes+with+honeyed+ricotta Vyskúšala som ich a veľmi nám chutili. Dúfam, že aj keď som recept prakticky Zobraziť celý popisRecept na tieto palacinky som našla na tejto stránke http://www.taste.com.au/recipes/26829/walnut+crepes+with+honeyed+ricotta Vyskúšala som ich a veľmi nám chutili. Dúfam, že aj keď som recept prakticky skopírovala, nebude to vadiť, že ho sem pridávam.

8 ks
porcií
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 šálky
1/2 šálky
2 PL
3 ks
200 ml
plnka:
200 g
1 PL
5 ks
 na poliatie




Postup

  1. 1

    Pripravila som si suché suroviny; pomleté orechy, múku a cukor.

    Orechové palacinky s tvarohom a medom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Odmerala som si mlieko a zašľahala som si do neho tri vajíčka. Potom som mlieko rozmiešala so suchými surovinami. Z cesta som upiekla palacinky tradičným spôsobom.

    Orechové palacinky s tvarohom a medom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Tvaroh som si rozmiešala s cukrom, vanilkovým cukrom a na drobno pokrájanymi sušenými marhuľami. Ak máte radi hrozienka, určite ich tam môžete dať namiesto marhúľ. Ja zase nemám rada hrozienka, tak ich nahrádzam marhuľami alebo brusnicami. Upečené palacinky som potom naplnila tvarohovou plnkou a poliala som ich rozpusteným medom.

Diskusia k receptu

stacy77777
tak toto by ma teda nenapadlo, do palacinkového cesta orechy, musí to byť určite dobrota,rada skúsim a páči sa mi aj náplň so sušenými marhuľami
afataga
to musi byt vyborne, isto vyskusam, ani sa nemozem pozerat na tu fotku, lebo pavlovov reflex funguje ked vidim tvaroh :-) no ja moc susene marhule nemusim, tak dam hrozienka aj brusnice
babkamt
Toto by som veru mohla zvládnuť aj na mojom terajšom kempingovom variči. Až mi tečú slinky pri pohľade na tvoje palacinky.
tiginko
výborný nápad s tými orechami...odkedy je syn mimo domu palacinky nerobievam, ale len čo sa tu objaví, určite ho s nimi prekvapím. Ďakujem za recept
iva63
to musí byť uplná mňamka s tými orechami, vyskúšam...dakujem-:)
ola111
lákavé a určite chutné,orechové skúšam všetko,budú aj palacinky:)))
45678
s orechami som neskúšala, ale rovnaký pomer robievam s kokosom, vyskúšajte je to tiež chutné...
palokuchki
Vsetkym vam veeelmi dakujem za vase komentare. Dufam ze ked skusite tieto palacinky budu vam chutit tak, ako chutili aj nam. @babkamt a to si na vylete, alebo ti prerabaju kuchynu? @45678 , no ja som este nerobila s kokosovou muckou. Urcite to vyskusam. Vdaka za typ.
babav
Vyborny recept...iste maskrta !Na Vareche som sa naucila pridat postruhane jablko do palacinkoveho cesta....ine uz ani nerobim,
ale tieto tvoje orechove urcite vyskusam;-)
palokuchki
@elisticka , @babav dakujem za komentare. @babav , tie s jablkami robim tiez. Niekedy namiesto cerstveho mlieka davam do cesta sadnute mlieko. Potom maju palacinky taku tvarohovu chut.
katkadca
Ja som robila, ale s kokosom, plnené domácim marhuľovým džemom, boli fantastické, super nápad nahradiť múku :)
modrykamen
palacinkové cesto s orecham - to sa mi celkom pozdáva. Ale budú dostatočne tenké?
katkadca
Dala som pol múky, pol kokos - ako je v recepte, pol hodinky odstáť v chladničke, eňo ňuňo :)
mijaita
@palokuchi vzhledem k tomu, ze pecu, spis nepecu, tak mam rada recepty tohoto druhu. Uz jsem delala palacinky tvoje nekolikrat, ovsem dneska jsem je dovedla do naproste dokonalosti ! Orechy jsem nahrubo nasekla, aby byly v teste patrne (mlete zanikly). Absence tvarohu v lednici zpusobila, ze jsem pridala zelatinu do zakysane smetany. Nasekala do ni fiky a pridala rozinky a vanilk cukr. Med jsem lehce naredila vodou, par kapek citronu a orisek masla. Tim polito. Foto bude pozdeji. Jsou uuuuuzasneeeee, diky !
stacy77777
@palokuchki - hotové, vyskúšané, neskutočne dobrééééé, vďaka za skvelý recept, pred mesiacom ich robila aj nevesta,tiež si nevedela vynachváliť,ďakujem
elixir
@palokuchki dnes sme si ich spravili na raňajky, do cesta som dala o vajce menej a trošku viac mlieka, tiež sa dobre opiekli, netrhali sa. Plnku som prispôsobila chuti a ovocie ročnému obdobiu (čerstvé jahôdky). :)
Tento nápad pridať mleté orechy do cesta sa mi moc moc páči. :) Ďakujem za receptík ešte raz.
palokuchki
@elixir , to som naozaj velmi rada ze sa ti tento recept paci a ze ti palacinky chutia. Dakujem ti za komentar.
ivan67
Výborný recept na spestrenie jedálnička. Miesto marhúľˇ dám hrozienka, citrónovú kôr, šťavu a vanilkový cukor. My máme radšej takúto kombináciu. Som teraz doma, lebo v našom hoteli prerábajú kuchyňu. Tak pečiem koláče, bábovky ale aj z mäsa recepty. Aj keď som chlap a varenie beriem ako relax. Keď ich vyskúšam pridám aj fotky.😉
1x jerica




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia