Pečená sliepka - predtým uvarená v polievke

pusta - fotkapusta, 25. februára 2011
Pečená sliepka - predtým uvarená v polievke
Foto: pusta

Ak varím zlatú slepačiu polievku, sliepku v nej uvarenú, ešte upečiem. Je to neslýchaná delikatessa.

20 minút
na 180 °C

Suroviny

1500 g, , uvarená v polievke mladá
3-4 PL
100 ml




Postup

  1. 1

    Uvarenú sliepku, zo zlatej slepačej polievky - recept tu, bud v celku alebo už naporcovanú vložíme do pekáča a pridáme olej s trochou vývaru.

  2. 2

    Neprikryté vložíme do trúby vyhriatej na 180 stupňov a pečieme 20 minút do červena a získania chrumkavej kôrky .

  3. 3

    Porcie sliepky rozdelíme na taniere a podávame s dusenou ryžou a sezonnym šalátom alebo kompotom.

Diskusia k receptu

bzuky
Idealna je domáca sliepka a v celku.
pusta
bzuky, mala som domácu sliepku Bio od spomínaného šéfkuchára a bol na výsosť spokojný s tým, ako som ju upiekla. Boli to doslova slepačie hody, a tá chuť bola skrátka neopísateľná, podľa skúsenosti:"domáce je domáce".
marianne69
...@pusta vidiet,ze mas velky pozitok z varenia aj papania:-)jedlo s par ingredienciami dokazes povysit na delikatesu a verim ti to.... pre mna si Pani kucharka a vsetky receptiky jeden po druhom si ukladam do (KK)...
bzuky
Verím a nepochybujem, určite bola božská.
vierik
Veru je to delikatesa a keď sa dá ešte dobrá plnka,mňamka...
pusta
marianne, od teba je to kompliment, ktorý si nezaslúžim.Ja mám pred skutočnou gastronomiou a jedlom úžasnú pokoru, vážim s každé dobré jedlo. dávam prednosť čerstvým surovinám a regionálnym surovinám, nemám rada bujony, hydinu krmenú kostnou múčkou...zaujímam sa o pôvod a historiu jedla, komu recept patrí, preberám dobré a užitočné rady, kedy a kde sa jedlo prvýkrát podávalo, pri akej príležitosti a komu a poctivosť vo varenní a to nie sú moje zásluhy...tak isto každú dobrú radu beriem, nemám rada povrchnosť, už som sa sňou stretla aj tu, ak si prečítaš komentáre, všimneš si to aj ty. to je celé, aj tak dakujem
pusta
marianne, židovská kuchyňa ma priam fascinuje, páči sa mi arabská a francúzska kuchyňa a madarskú kuchyňu doslova zbožňujem, čo však neznamená, že ostatné odmietam. musím priznať, že sú jedlá a suroviny, ktorým neviem prísť na chuť, ale to neznamená, že ich potieram
1x medom
pusta
vierik, súhlasím, to je veru mňamka. ja zvyknem plnky urobiť viac a pečiem ju aj so sliepkou dookola obloženou, potom ju s ňou servírujem za tepla i za studena
marianne69
@pusta uz podla komentov vidiet,ze si velmi inteligentna a rozhladena pani.Mam doma staru zidovsku kucharku,ale priznam sa, nevarim podla nej,len citam:-)ja milujem mediteransku kuchynu a slovensku....ale rada sa poucim a aj vyskusam nieco nove...tvoje recepty citam s velkou radostou...moj pradedko bol francuz a aj ich kuchyna ma taktiez velmi oslovila...nenechaj sa odradit,som rada,ze si tu prisla...
jarunka
@pusta obdivujem tvoje schopnosti a tvoj prehlad aj doslednost k originalite receptov. Krasny recept.
pusta
jarunka, úprimne dakujem, ale to je len úžasná pokora k jedlu a ku gastronomii ako takej, a to sa inak nedá, len poctivým prístupom . to nie je moja zásluha, ale to je prístup k jedlu
marika21
Všetko čo tu prezentuješ, popisuješ, nám predvádzaš svoje kucharské umenie ti naozaj verím, obdivujem schopnosť akou nám tu navaríš, popíšeš recepty a všetky omáčky okolo toho, aby sme mali z toho gurmánsky pôžitok, vizuálny. Každé jedlo, koláč, popíšeš, vyfotíš, prístup s ktorým nám to sprezentuješ je tak popísaný, že tu niet čo pokaziť. Je to prehladné, podrobne popísané, že aj začiatočníci si môžu s istotou tvoje recepty pripraviť. Nemusia sa obávať nezdaru. Je tu veľa dobrých , veľmi schopných ,, pani kucháriek- kuchárov,, ktorý nám vedia dobre poradiť. Recept vynikajúci. Rodičia ešte stále chovajú takéto sliepočky. *****
pusta
@marika21 , tvoje úžasné hodnotenie mojej mravenčej každodennej práce so snahou aj bonus navyše ma hreje pri srdci. snažím sa nezištne podeliť o svoje vedomosti.
z domácej sliepky, najprv uvarenej v polievke, sú to skutočné slepačie hody, ak tvoji milí rodičia chovajú sliepky, môžeš si takúto dobrotu dopriať :-)
teší ma, že sa ti môj receptík páči.
dakujem za krásne ocenenie mojej práce, za pochvalu receptu a 5*




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia