Zeleninový bulgur
Zeleninový bulgur

Bulgur so špargľou a s olivami

Matej Šándor a Erik Macák
z Ponteo Activity Park**** v Bratislave - Rusovciach, 29. apríla 2019
Bulgur so špargľou a s olivami
Foto: Pravda - Robert Hüttner

Na sezónu špargle sa vždy veľmi tešíme. Má príjemnú chuť, zaujímavý tvar, málo kalórií a ako tvrdil už aj Hippokrates, rôznorodé liečivé účinky. Lekári vyzdvihnú jej ľahkú stráviteľnosť Zobraziť celý popisNa sezónu špargle sa vždy veľmi tešíme. Má príjemnú chuť, zaujímavý tvar, málo kalórií a ako tvrdil už aj Hippokrates, rôznorodé liečivé účinky. Lekári vyzdvihnú jej ľahkú stráviteľnosť a my kuchári zase nenáročnosť v príprave i fantáziu vo vymýšľaní – od raňajok až po nočné posedenie pri víne. Okrem toho nám dáva znamenie, že v kuchyni defi nitívne zavládla jar.

4
porcie
35 minút
príprava

Suroviny

400 g
hŕstka
100 g
100 g
20 g
200 g (mix zelenej a bielej)
 (alebo voda)
Postup

  1. 1

    Bulgur vysypeme na rozpálenú panvičku, do ktorej sme dali malé množstvo olivového oleja. Mierne opražíme a zalejeme vývarom alebo osolenou vodou v pomere 1 diel bulguru na 1,5 dielu vody alebo vývaru. Varíme asi 5 minút na miernom ohni. Potom ho stiahneme z ohňa a necháme dôjsť prikrytý pokrievkou na teplom mieste asi 15 – 20 minút.

  2. 2

    Špargľu opečieme na masle, ochutíme soľou a korením a nakrájame na menšie kúsky. Paradajky prekrojíme na polovice, pór a mätu nasekáme nadrobno. Zeleninu premiešame s bulgurom. Pridáme olivy.

  3. 3

    Dochutíme soľou, korením a olivovým olejom. Zmes môžeme vložiť do pekáča, troška utlačiť a potom krájať na štvorce alebo kocky.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia