Bezlepkové medovníky
Bezlepkové medovníky

Bezlepkové perníčky

sonulienka - fotkasonulienka, 10. decembra 2020

Pre dcéru som piekla bezlepkové perníčky, ale tento istý recept pečiem aj pre nás z hladkej múky. Recept si sem ukladám, aby som ho Zobraziť celý popisPre dcéru som piekla bezlepkové perníčky, ale tento istý recept pečiem aj pre nás z hladkej múky. Recept si sem ukladám, aby som ho nestratila len tak napísaný je od výbornej pernikárky a sú to najlepšie perníčky aké som do teraz piekla.

20 minút
príprava
8-10 minút
na 180 °C

Suroviny

650 g (alebo hladká múka špeciál)
150 g tekutý
250 g
50 g
3 ks
1 ks
1 1/2 PL
5 PL
2 PL
2 KL
1 ks
Poleva na zdobenie:
1 ks
z 1 citróna
200 g

Postup

 1. 1

  Nič som nefotila, ale postup pridávam. Najprv si dáme nahriať med a doň dáme rozpustiť maslo, pridáme mlieko a dobre premiešame. Múku preosejeme, pridáme sódu, kakao, perníkové korenie, práškový cukor a rozšľahané vajcia so žĺtkom a med s maslom a mliekom. Vypracujeme dobre cesto dáme do chladničky minimálne na 2-3 hodiny. Ale ak chcete, môžete nechať cesto zrieť aj pár dní. Ja som napríklad z polovice cesta robila po troch hodinách nakoľko dcéra si chcela zobrať tam som vykrajovala len karavany. Druhú polovicu cesta som nechala v chladničke. Stálo tam päť dní. Cesto si rozvaľkáme a vykrajujeme. Ja natieram vajíčkom aj pred pečením a aj po upečení. Perníky pečieme na 180 stupňov 8-10 minút. Po vychladnutí zdobím. Na polevu si 3 x preosejem práškový cukor potom pridám bielok a šťavu z jedného citróna a šľahačom dobre vymiešam. Šľahám 10 minút. Tu sú karavany. Poznámočka: nie som vôbec na zdobenie tak aké boli, také boli. Neviem, či sa to podobá na karavan....

  Bezlepkové perníčky - obrázok 1
 2. 2

  No a tu sú perníčky z druhej polovice cesta, ktoré stálo v chladničke ako som už písala päť dní.

  Bezlepkové perníčky - obrázok 2
 3. 3

  No a tu sú všetky ale neviem koľko ich presne bolo, nepočítala som. To záleží aj od formičiek.

  Bezlepkové perníčky - obrázok 3
 4. 4

  A takto ich odkladám - do krabice dám kúsok chleba. Chlieb stvrdne a perníky sú mäkké. Len sa chlieb nesmie dotýkať perníkov na to si dávam pozor.

  Bezlepkové perníčky - obrázok 4

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, postup, krásná práce i fotečky! Jsi nesmírně šikovná, milá @sonulienka , máš můj obdiv. Dobrá vychytávka s chlebom. Máš pěkná vykrajovátka a šikovné ruky na zdobení!
sonulienka
Dievčence srdečne ďakujem. Ale to zdobenie mi popravde veľmi nejde nuž ale aké sú také sú iné nebudú.