sweetlaab nemá fotku

sweetlaab

«2 3 »

Matcha želé s Litchi Matcha želé s Litchi Vaše

Matcha je jemný, práškový, vysoko kvalitný zelený čaj. Pôvodný Matcha čaj pochádza z Číny, kde bol obľúbený medzi Zen mníchmi pri meditáciách. Zdravotné účinky zeleného čaju sú pripisované vysokému obsahu antioxidantov, vitamínom C a A, L-theaninu a katechínom. Najsilnejšou látkou v Matchi je epigallocatechin gallate, ktorý má silné protirakovinové a anti-starnúce účinky. Viac na mojom blogu http://danieladanaphotographer.blogspot.sk/2014/12/matcha-gelly-with-litchi-matcha- zele-s.html

Vianočné orieškové rožky a oriešky (fotorecept) Vianočné orieškové rožky a oriešky (fotorecept) Vaše

Vlašské orechy obsahujú asi 83% tuku zloženého prevažne z polynenasýtených mastných kyselín, ktoré sú účinné pri znižovaní rizika srdcového ochorenia. Aminokyselina L-arginín v orechoch má výhody pre vaskulárne ochorenia. Vlašské orechy obsahujú tiež vysoké množstvo mangánu ktorý je účinný pre antioxidačný systém tela. Vlašské orechy sa používajú aj pre prípravu tradičných chutných koláčov. Našla som recept na vianočné pečivo, v ktorom som znížila množstvo cukru, a uvítam naň Vaše komentáre.

Sladké makové gnocchi s hroznovým olejom Sladké makové gnocchi s hroznovým olejom Vaše

Mak má niekoľko liečiacich schopností o ktorých nie všetci vedia. Pre svoj obsah vápnika 12x vyšší než v kravskom mlieku je vhodný pre prevenciu osteoporózy. Obsahuje kyselinu olejovú ktorá znižuje cholesterol, chráni srdce a má protirakovinový účinok. Mak je známy pri príprave makových rezancov. Tento recept starých mám som však zmenila na zdravší - namiesto masla s vysokým obsahom cholesterolu som použila jemný hroznový olej bez cholesterolu. Ak ho vyskúšate, dajte mi vedieť, či sa Vám páčil.


«2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist