Pudingový koláč s kyslou smotanou

elekra - fotkaelekra, 7. mája 2011
Dnes sa mi ohlásila dcéra na návštevu aj s rodinou. No a k pohosteniu patrí aj niečo sladké. Najskôr som myslela, že horúce ovocie so zmrzlinou a šľahačkou, budem to mať raz-dva hotové. Ale potom ma napadlo, že majú pokazenú rúru na pečenie, tak niečo upečiem. No, ale čo tak narýchlo? Tak som zapla comp, mrkla do receptov a vybrala som zatiaľ u nás neznámy recept s pudingom. Koláč sa mi podaril, očividne chutil všetkým, aspoň tak tomu nasvedčuje prázdny plech na pečenie. Na zajtra nám ešte zostalo pár kúskov. Tak len toľko, vďaka Varecha, že si!
@zareaguj


Diskusia k článku

janina45
vyborny koláčik,robím ho často a je rychlo hotovy.dnes som ho robila tiez s kokosovým pudingom ...vynikajuci mnam....
hubata
Nie je to ten čo robila pani K.M. raz v nedeľu podvečer? Ten je veru dobručký, taký svieži.
sovka62
Asi je to ten čo robievam aj ja, hlavne v lete a keď nás má byť plný dom. Do surového biskvitu nakvackať uvarený puding, po upečení navrch zmes kyslej a šľahačkovej smotany. Teda, taký práve vytiahnutý z chladničky je v horúčavách lepší ako zmrzlina (Algida, tras sa!).
elekra
hubata, sovka62, je to ten výborný a rýchly koláčik. Tiež nás bol plný dom a preto sa mi veľmi hodil. Ja som ho robila s čokoládovým pudingom a vrch kyslej smotany som posypala škoricovým cukrom. Zaradila som ho do nášho koláčového repertoáru, my potrebujeme koláč, ktorý sa rýchlo upečie a je ho veľa.
zzdravo
pudingovy kolac je super, peciem ho pre necakane navstevy, je rychly a neodolatelny
evanaaa
A ktorýže to je ten pudingový, neviem, či ho aj aj mám v KK, ale iste výborný, ako si viem predstaviť aj podľa Sovky.
sovka62
Evička, napríklad tento, ja ho mám v Receptoch zo Života, len navrch nie sú tri kyslé smotany, ale dve, zmiešané s dvomi vanilkovými cukrami a dvomi vyšľahanými šľahačkami v prášku. Potom je tej smotany navrchu naozaj dosť a s tou šľahačkou je to veľmi pekné na reze, drží tvar.
 varecha.pravda.sk/recepty/pudingovy-kolac-so-smotanou-fot...
sovka62
Našla som ešte jeden rozdiel, nie jeden, ale dva čokoládové pudingy v litri mlieka a ešte napíšem, že ho treba piecť veľmi pomaly, nie ako bežný biskvit, lebo pri pudingu sa horšie prepeká a veru na prvom som ten vrch mala hoooodne tmavý, len-len že nie spálený.
janger
Budem ho musiet aj ja vyskusat, narobili ste mi chute :-).
cibik
musim potvrdit. vyborny a rychly kolacik. fakt hodi sa ked treba rychlo nieco pripravit. a je aj stavnaty. ja davam aj ovocie.
celeblith
aj u nas mal uspech, hned na prvykrat :) 1. pokus bol cucoriedkovy a teraz som mamicke ku dnu matiek vyrobila do tortovej formy s mandarinkami :)
mariaklara
Ja ho tiež robievam, keď prídu deti s vnúčatami, keď nás je plný dom, ako píšeš @elekra. My ho voláme falošné tiramisu. TOPlist