Nič na svete neškodí viac ako suché rožky

zemo - fotkazemo, 13. októbra 2009
Ponúkam vám skutočný srdcervúci príbeh. Na jeho konci bolo veľké odhalenie: hlad je síce najlepší kuchár, ale mne nenavarí. Preto som sa začal učiť variť. Ale ako to bolo vtedy?
Je vedecky dokázané, že zdravý muž, ktorý bol plný života, na neho
stráca chuť po trojdňovej konzumácii suchých rožkov. Táto situácia spravidla nastáva po zhruba týždennom oslavovaní slameného vdovstva. Tak sa to stalo aj mne.
Existujú len dve možnosti, ako sa dostať to tejto tragickej situácie. Muž sa pred odchodom ženy na liečenie rozíde s variacou frajerkou a jeho mama, dobrá kuchárka, sa pošmykne a zlomí si obe ruky a pravú nohu. To nebol môj prípad.
Mne sa stalo, že do chladničky, ktorej dvere sa zasekli, som predtým vložil nedopatrením peňaženku, stravné lístky, mobil, kľučky od všetkých okien a kľúč od zamknutej špajzy a podobne neotvoriteľných vhcodových dverí. No jednoducho smola, ktorú nevymyslíš...
V prvom štádiu som v byte sedel nepohnute. Môj pohľad čoraz viac priťahovali predmety bežného života, ktoré mali spravidla ďaleko od bežnej konzumácie. Išlo o akváriové rybičky, manželkine muškáty či jej výživné pleťové masky. Moje oči sa zatiahli matnou blankou.
Druhé štádium nastalo zhruba vo štvrtý deň konzumácie suchých rožkov. Manželka ich mala v kuchyni na strúhanku. Niekoľkokrát denne som upadol do mdlôb. V tomto stave som mal farebné vidiny receptov na prípravu akváriových rybičiek vysmážaných na výživnom mandľovom kozmetickom kréme.
Tretie, už životu, a nielen iba zdraviu, nebezpečné štádium nastalo na prelome piateho a šiesteho dňa okolo polnoci. Sledoval som vysilený iba kuchárske šou v televízii. Pritom som sa snažil uchmatnúť z televízora pripravované jedlo. Po vniknutí do TV prístroja ma síce na chvíľku elektrická rana zbavila mučivého hladu, nie však úplne.
A vtedy sa vo mne niečo zlomilo. Asi tie suché rožky. Pevne som sa rozhodol, že budem vedieť variť.
@zareaguj


Diskusia k článku

jarco
Ja som síce začal variť úplne prirodzene sám od seba, keď som odišiel z rodičovskej domácnosti, ale viem sa vcítiť aj do takéhoto postavenia. Vtipné :-)
zemo
Milý Jarco, čo môže byť na tejto hrôze, ktorá ma doteraz budí v noci zo spánku a núti otvoriť chaldničku, vtipné? Sa vám všetkým smeje na cudzom nešťastí, čo?
hefi
Milý Zemo, veľmi vtipné, no vidíš a varenie, to je len jeden z bodov, prečo sme my ženy pred vami ...
zemo
Pred nami? A kam sa ženiete? Kam dôjdete osamotenéi bez nás a našich varešiek, keď sa naučíme variť? Len počkajte, už vstávajú noví bojovníci pri panvici, blíži sa koniec vašej hegemónie! Ešte sa naučíme rozmnožovať sami, po prípade aj žehliť a už vás nebudeme potrebovať! :)
hefi
Hahaha, dúfam že to nemyslíš vážne? Mať veľké brucho od piva to nie je to isté ako ho mať veľké pretože v ňom rastie nový život!!! Ale aj tak Zemo, klobúk dolu pred všetkými chlapmi ktorí odvážne vzali varešku do svojich rúk a skamarátili sa s ňou. Ale to žehlenie, to nie je zlý nápad...


zemo
A ty si zažila ako v bruchu pivo pri chôdzi ločká? To je horšie, ako keby tam zápasili šestorčatá o lepšie miestočko! A kto z mužou (to nie je gramatická chyba, to je stav takéhoto muža) žehlí, zaslúži si ľudské opovrhnutie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A môže mať pri tom aj varechu za uchom!
hefi
No, tak s týmto s Tebou vôbec nesúhlasím, vieš ako stúpne muž v očiach ženy keď si ožehlí košeľu? Nevieš. Hallo, ženy, kde ste všetky, vysvetlite mu to!
jolkipalki
:-))))))))))))))))))))))))))))))))) Perfektne napisane.
ALe k mojim zaciatkom. Prvy den na Moskovskom intraku som zasiel do miestneho bufetu. Ked sa mi podarilo vyliezt s toalety, pevne som sa tiez rozhodol, uz nikdy viac a varit si zacnem sam.
zemo
Ja som na to, že varenie je pochopená nevyhnutnosť, prišiel ešte ako slobodný (1983) v Prahe, kde som býval s jedným hudobným redaktorom na slobodárni pod Nuselským mostom. Nevadili mi ani chlapčúšikovia a devy, ktorý sa rozhodli skončiť svoju pozemskú púť skokom z vysokého mosta priamo dole, a bolo otcu prisahám zo trikrát, keď som sa vracal cez Folimanku (park) vracal domov a niečo mi opodiaľ žuchlo na zem. Ale to, že Jirka Poláček, už chudák nebohý, sa dovalil okolo pol jedenástej v noci z hospody Na Smetánce, z kufríka si vytiahol roztopenú držkovú polievku a chvíľku ju ohrial v ešuse na dvojplatničke a potom ma budil so slovami: Milánku, dej si, máme dršťkovou! A bol neodbytný! Tak týmto vlastne prezrádzam, že story o rožkoch a slamenom vdovstve je len tak trochu fikcia, ale my poeti varečky, ktorú máme svätú povinosť prebudiť v ostatných mužoch chuť na varenie, máme takéto prehrešky dovolené.:))))



 



TOPlist