Mám super zážitok z univerzálneho cesta od Sovky62

zdezda - fotkazdezda, 19. júla 2010
Už roky mám osvedčený recept na žemľovú knedľu, ktorú ma naučila robiť teta z Moravy. Ibaže rada skúšam pripravovať knedle aj od iných, skúsených kuchárok, či už kysnuté, v šálkach, chlebové, burizónové s kypriacim práškom,.... No tak som brázdila na Vareche, dosť dlho, lebo naskočí google a to ma zdržuje :-))), no a zaujal ma názov Univerzálne cesto od sovky, ktorá v úvode spomína, že je na slano aj na sladko. Nespomenula, že sa z neho dajú robiť aj knedle a parené buchty. No a to rozhodlo. Výsledok bol prekvapujúci, rodine náramne chutili aj buchty aj knedľa. Robila som z dvojnásobného množstva a vytvorila som 3 okrúhle knedle/ do ich cesta som pridala nakrájaný rožok/ + 6 lekvárových parených buchtičiek pre mlsnú dcérku. Všetkým tento recept odporúčam a Tebe, sovka, díííííííííííííííííííííííík :-)

@zareaguj


Diskusia k článku

8 komentáre k článku
@zdezda a veru som nepostrehla kedy sa tu objavil univerzálny knedlo-buchtový recept, ale spomínala som ho v niektorom zážitku, keď moja zúfalá mať mi všetko preložila na hrnčeky a pekne po lopate takže viem, že takýto recept naše mamky dávno využívali :-) len to mamkine medzi prsty a od oka som pochopila až po rokoch praxe !!
@zdezda , to preto, že si to dala do úvodzoviek. Úvodzovky sa nesmú používať ani v názve receptov, ani v názve diskusie, či zážitku. To, čo je v úvodzovkách sa nezobrazí (zmizne), preto treba úvodzovky úplne vynechať. Dopísala som ti do názvu ...Sovky62.
Ďakujem, Sandruš, už sa polepším :-), stále sa niečo nové naučím!

TOPlist