....no skoro ma slak trafil

vybusna - bez fotkyvybusna, 21. decembra 2010
Rano sme kupili 5 ks krabicoveho mlieka. vzala som si na to specialnu tasku, taku spevnenu, aby mi vydrzala. polozila som ju ku chladnicke a zazvonil zvoncek pri dverach, nieco som riesila so susedou. Po ceste naspat do kuchyne som sa zastavila v spajzi pre pekaren. Ako som ju rezkym krokom niesla v naruci, ......stupila som celou svojou ...sakra zivou vahou, jednou nohou do toho mlieka. Dve som rozpucila a ja som jednou nohou ostala stat v mlake mlieka. Mlieko bolo vsade....v taske a presakovalo do obrovskej mlaky v cistej kuchyni. ..... musela som prat a rajbat uplne vsetko teplaky...aby mi nebolo luto, ze som uz mala okrem kysnuteho cesta vsetko hotove....
@zareaguj


Diskusia k článku

jezibabka1
moja, nechcela by som byť v tom čase v Tvojej blízkosti:))))))))))))))))))))))))))))))
janazjarku
Nebuď smutná mohlo sa ti stať aj horšie :-) Napríklad moja mama deň pred Vianocami pocítila potrebu "vymiesť" komín nad klasickým sporákom v našom novom byte kde sme sa presťahovali začiatkom decembra 1964 . Moja mama bola veľmi šikovná a so všetkým si hravo poradila a v tej chvíľke sa rozhodla, že je kominárka :-) Vytiahla starú handru ktorú celú vykrútila v plechovici s pastou na parkety, lebo to asi dade tetky na priedomí spomínali. Handru zapálila vopchala do horiaceho sporáka a šťastne čakala na dobrý ťah komína a veru sa dočkala !! Z kuchyne sa ozvala rana ako keby nás prepadli granátnici a tak všetko čo malo nohy bežalo do kuchyne hľadať príčinu výbuchu. Otvorili sme dvere a tam stál jeden veľký čertisko o živej váhe 130kg a veru iba podľa očí a nadávok sme identifikovali našu rodnú mať :-D Dom bol postavený v roku 1938 a moja mama v ňom bola zjavne prvá kominárka. Sadze boli všade..na čerstvo vymaľovaných stenách, v kredenci v špajzy ..oco mamu rajbal dve hodiny :-D No povedz nemala si ty vlastne šťastie ??
1x nyja
bambitka
@janazjarku ,tak uz vieme po kom si ty take cislo:)))))))))))))))))zasmiala som sa super @vybusna nic si z toho nerob,mohlo to dopadnut aj zlomenou nohou.Pekne od teba,ze si sa s nami podelila o svoj trapas,ale zivot ide dalej:)))))))
arasidka
Já hovorím , verte mi - svááátky - hotové neščascí -čo to je trochu teho mléka, ale já sem neskaj v obchodze nechala tolko penez, že už banujem, že sem račik nešlápla do nečeho inšého....:))))
kucharronald
2l mlieka? :))) To je ešte nič :))) Predstav si, že vyleješ 5l vody na parkety :))) To je už niečo :)
hannah22
@janazjarku Ty vieš človeka potešiť, chi chi chi , smejem sa s chuťou a hlasno, ďakujem ďakujem už som to potrebovala, @vybusna je mi to ľúto, ale hlavne že sa Tebe nič nestalo mala si vlastne šťastie, predstav si taký šmyk na dlážke , hlavu hore a drž sa.... :))
hannah22
@arasidka súhlasím s Tebou na celéj čiare , tiež si celé poobedie nadávam , lekáreň , mäsiareň atď ostatné ani nespomínam ,no ale čo už .... držte sa a vydržte ..... :))
babidka
ked si to odniesol len poriadok a mlieko - je to vlastne dalsi vianocny darcek;-))))))))))))))predstav si , zeby si stupila do niecoho onakvejsieho ......:-)
viera1
@vybusna ,nikdy nie je tak,aby nemohlo byť aj horšie.Bola som v Prahe a priateľovi mojej dcéry vnútili náhle 10dní dovolenky.Rozhodol sa teda,že ma zavezie domov a ostane v Tatrách.Všetko dohodnuté,odchod druhý deň o 10:00.Ráno mi volá,že katastrofa,večer čistil akvárium ( 300 l) a ráno,pri vstávaní z postele šliapol do vody.Vonku -15°C,koberec mokrý,susedia vytopení a potenciálna " tchýňe " na krku.Ja som súrne musela domov a podarilo sa mi zohnať na večer lístok na autobus.Akurát nákupy zostali v Prahe,počítala som s odvozom.Keď sa darí,tak sa darí...
anina43
@mila janazjarku, dostala si ma s tvojim komentárom, výbuch smiechu pri predstave toho čo sa u vás dialo postavil na nohy aj môjho drahého, ktorý pribehol a zisťoval čo sa deje , prečo sa nahlas smejem sama pri počítači no a zážitok @v ýbušnej, takéto veci sa veru dejú keď je pri nás sám diabol. nedávno som išla piecť vianočný keks, rozohriala som rúru na vysokú teplotu a tu zrazu zápach, dym , mala som dojem, že šporák vyleti do vzduchu. no a po privolaní môjho drahého a obhliadke , zistil, že sa v rúre nachádza nejaká hmota podobná priesvitnému gelu, z ktorej trčali na všetky strany nejaké tenké priesvitné nite. po vyvetraní bytu prievanom a schladení rúry mi napadlo, že to boli asi roztavené zatúlané formičky, ktoré som po umyti sušila v rúre a nejakým spôsobom z plechu vyskočili von na dno rúry. A poviem vám , vyberať tú roztavenú horúcu hrču bol zážitok a čistenie rúry ešte väčší.Aj ja sa viem postarať o zážitky v kuchyni a bolo ich naozaj dosť. vidim, že som nie sama, pište čo sa vám stalo, aj ked je to horor, po nejakom čase sa dá dobre pritom pobaviť
bambitka
Par rokov dozadu som dala varit do kukty suchy hrach.Hrach zacal vriet,ventil na kukte vyskocil a zacal sa tocit a z kazdej dierky striekal napeneny uvareny hrach. No pohroma v celej kuchyni,vsetko dokola bolo zacapane....
arasidka
TOš KEĎ HOROR, tak pridám aj ja.Strašne mám rada kapustné fliačky z čerstvejkapusty. A to viete, najprv treba upáliť karamel, potom až na to dávam nastrúhanú kapustu. A tak som si do kastróla nasypala cukru , zapla plyn pod kastrólom .Ale podvedome, lebo som si povedala, že najprv dopere pračka / ešte stará Tatramatka!/, a vôbec som si neuvedomila, že karamel sa už spracuváva. Pračka Tatramatka, stará dobrá tatroška začala žmýkať. Ale pamätáte dobre, kto ste tento stroj doma mali, akým spôsobom žmýkala. Behala po kúpeľni jak zle podojená koza, udierala do vane, do steny, a keby nebolo zatvorených dverí, možno by bola o minútu aj u susedov. A tak som ju krotila, držala, triaslo to aj so mnou riadne a verabože neviem, neviem, či tie vyhádzané platničky neboli o pár dní aj z toho!
No a potom, keď už oblo "PO", vyťahujem prádlo, reku ide orvno na šnúru. Ale môj nos zacítil čosi nepríjemné, reku íha, niekde horí.To bola rana osudu! Vyleziem na chodbu, nevidím nič, tápam popri stene a premýšľam, u koho to horí - hore, dole? A ako sa volajú požiarnici? Až keď som spoza roha zbadala, že na šporáku plápolá vatra a horné plamene olizujú digestor.Hneď som vedela u koho horí! A ja ťapa sprostá, miesto toho, aby som vzala pokrievku na kastról, pustila som studenú vodu do pohára a fuk ho na plamene. No čo vám poviem, ani na Silvestra nevidíte o polnoci taký ohňostroj. Až potom som to prikryla a otvorila dvere na balkón. Ješkove mléčne zuby! To bolo smradu, drhla som sa viac, ako keď som si na školskom výlete v Ružomberku pred kinom frajersky zapálila svoju prvú cigaretu - Filtre. Spodná suseda napoly omdlévala, málem vyhlásila evakuáciu baráku, No čo vám poviem, škoda neveľká, ale kastról zahučal a digestor zostal rapavý ešte nejaký čas, než sme kúpili nový. Darmo, v takom baráčku s viacerými susedmi pokope sa toho udeje! Lebo o pár rokov neskôr som zase ja chcela evakuovať barak, keď spodný sused skúšal na balkóne pod nami grilovačku na novom grile. To hoviadko nepomollené prikúril s polénkami, tie krásne horeli, ale ten dym, čo išiel k nám do bytu, sa dal vynášať na táčkach. Nechýbalo veľa a bola by som ho kýblom vody pritopila, gergena jedného.
gitka2
@v ýbušná myslela som že napíšeš že si roztrepala pekáreň a to iba 2 l mlieka. To ja kedysi pri jednej zabíjačke som robila pečeňovú paštétu. Hotovú paštétu v pohároch som dala sterilizovať. Za ten čas že idem umyť mastné nádobíčko do pivnice. Jeden hrniec, druhý hrniec, ešte to a ešte tamto, som stratila pojem o čase. Naraz rana jak z dela. Vyletím hore a paštéta na plafóne. Voda v hrnci vyvrela, víčka vyrazilo a leteli hore aj paštétou. Odvtedy nikdy viac.
evanaaa
Baby, ja sa z vás poondím - prepáčte, ale musím si pritískať ruku na ústa, aby ma muž nepočul, ako tu vybuchujem. Výbušná, Arašidka, Anina, Bambitka, aj Gitka, to by bolo na jednu knihu humoristických poviedok. Aj ja som zažila trapasy ale teraz sa mi nechce rozmýšľať, pomaly musím do postele.
janaja
No teraz sa nám dobre smeje pri takýchto spomienkach. My sme išli prvý krát po zime na chalupu. Keďže sme mali strašne veľa práce /zahrada, rýchle poupratovať/, tak som si povedala, že urobím makovníky. Pripravené na plechu čakali na rozohriatie rúry. Lenže ako sa rúra rozohrievala, šíril sa z nej hrozitánsky smrad, a čím bola teplejšia tým horšie. Nechápala som, lebo som ju pred tým umyla, nič som tam nevidela, až napokon zo zadnej časti sme vytiahli myš. Hrôza, makovníky som piekla u susedy, ale na ten príšerný smrad som dlho nevedela zabudnúť. Len nám nešlo do hlavy, ako sa tam tá potvora dostala. Takže aj horor, aj smiech.
arasidka
janaja, nebudem už hororovejšia, ale pred viac ako dvadsiatimi rokmi som si to, čo si ty upiekla, našla v makovníku, ktorý som kúpila. V náprotivnej pekárni mi nechceli veriť, ale v robote mi ospravedlnilli celý deň,lebo som bola pol dňa "imobilná durch".
xanadu1955
Bože ale som sa zasmiala, ďakujem všetkým a prajem príjemné sviatky a všetko najlepšie do Nového roka
remcula
vybusna, já se z tebe picnu, ale Vánoční nehody nejsou nic neobyčejného.:-)) Já jsem u dveří vypravovala dceru. Mám malý byt a malou předsíň a tak si GOLFKY-kočár pro Báru dá vždy dovnitř, tady se krade!:-)) No a jak je venku ta sračka sněhu, z koleček vždycky něco vyteče. Odešla, já zavřela dveře a že jdu do obýváku.., mám byt jak Fantoci:-)) a jak jsem zklouzla na kaluži z těch koleček, dostala jsem takovou ránu do hlavy od dveří do obýváku, že jsem na chvíli nevěděla, čí jsem a kde jsem. A mám pořádnou bouli u spánku. No, dopadlo to dobře, mohlo i hůř. Třeba si říkat, že když nejde o život... :-))
sovka62
Baby, vy ste jednoducho skveléééééééééééé. Tak som sa nenasmiala ani nepamätám. Ja viem, že sa dobre smeje na cudzom nešťastí, ale prepáčte mi, jednoducho sa inak nedá. A aj ja som si užila jedny krásne Vianoce. Prvú zimu sme bývali v byte, v ktorom sa kúrilo naftovými kachľami. Majstri ich namontovali geniálne. Rúra 118, otvor v stene 132, ale nevadí, pani, to vám manžel spraví, stačí kúpiť novú kapsľu. Veď možno áno, ale všetko iné bolo prednejšie. Kachle nemali ťah, večne boli samá sadza, všade naftový smrad. A keď som ráno na Štedrý deň natiahla na periny čisté obliečky a otvorila dvere na spálni, že sa poberiem za ďalšími povinnosťami, sviňa rúra vypadla zo steny a sadze sa rozleteli po celej spálni a hlavne po tých čistých perinách. Na tieto Vianoce budem ešte dlho spomínať.
verka1
Super zážitky. Pridám aj ja jeden. Mne sa na štedrý deň doobeda upchal drez v kuchyni. Problém bol v tom, že odtoková rúra v linke nebola vyspádovaná, takže sa v nej všetko kvalitne usazdovalo a aj dousadzovalo.Tak som zavolala pohotovosť z Bytového podniku. Prišli pomerne rýchlo aj s " krtkom ". Nasasdli do odtoku v linke tú zázračnú hadicu a stroj spustili. A vtedy sa to stalo. Hadica vyletela z linky a celý ten sajrajt sa mi lepil na steny. O odóre ani nehovorím. Hadica lietala ako divá a kým ujom z BP prišlo do hlavy vypnúť krtka, tak mi spôsobili zážitok na celý život. Skoro ma šľak trafil! Krásne sviatky.
zdezda
:-)))))))))))))) takmer som pukla od rehotuuuuu, ste skvelé !
TOPlist