Bryndzové halušky
Bryndzové halušky

Bryndzové halušky - národné jedlo Slovenska videorecept

slobodaasolidarita - fotkaSloboda a Solidarita, 12. mája 2019. Komerčný recept.

Nasleduje šok – bryndzové halušky nikdy nemohli byť naším tradičným národným jedlom. V časoch, keď na slovenské územie prichádzala bryndza, sme tu ešte nemali zemiaky. A keď konečne prišli, ovčiarstvo už dávno upadalo. Sú jedinečné, pretože nikde inde na svete sa nepripravujú tak ako u nás, ale za typické slovenské jedlo väčšina ľudí označuje vyprážaný syr. My sa však pomýliť nedáme, halušky milujeme a máme na ne špeciálny „eurorecept“.

Videopostup

Suroviny

500 g
200 g
1 ks
1 kocka
500 ml
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zemiaky očistíme a nastrúhame.

 2. 2

  Zmiešame zemiaky s múkou a vajíčkom, spracujeme cesto a pretláčame cez haluškovač malé halušky do pripravenej vriacej osolenej vody.

 3. 3

  Varíme, kým nevyplávajú na povrch, potom precedíme a opláchneme.

 4. 4

  Preložíme do misky, pridáme bryndzu zmiešanú s kyslou smotanou a zľahka premiešame.

 5. 5

  Servírujeme s opečenou slaninou a nasekanou pažítkou.

 6. 6

  TIP majstra Ihnačáka: Dajte si záležať pri kúpe slaniny. Jej kvalitu na haluškách oceníte.

Diskusia k receptu

20 komentárov k receptu
@Kimlo Ako kuchára ho beriem. Viac než tvojho obľúbeného Pohlreicha. Každý máme svoje, však...Kritizujem za SaS. Nemusí, ale varí. Lebo zmluva a práca. Každý sa niečím živiť musí. A k receptu už bolo napísané, čo napísané malo byť.

Vajíčko nie.. načo? Prečo miešať bryndzu so smotanou? tak to nie... keď bryndzové, tak bryndzové... trochu smotany na porciu halušiek na tanier... ok, ale miešať takto , nie... No, proti gustu žiadny dišputát, no ja zostávam ako liptáčka telom i dušou (hoci žijúca v Turci) pri tom našom rodinnom liptovskom recepte.
Mali to cesto veľmi riedke, škoda že nedali ten pomer 2:1. Nedávajú sa vajíčka, ale viacej múky, podľa toho z akých zemiakov to varíme. Nové sú vodnatejšie. Komercia spapá všetko! @Angelikasch (12.5.2019 13:49)


Pridaj komentár