Zemiakové fašírky
Zemiakové fašírky

Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 2. mája 2017

Na toto jedlo mám spomienky spojené s mojou babkou. Nosila nám to na rolu keď sa sadila kukurica a zemiaky. Vraj aby sme vládali jamky kopať. Vždy sa po nich len tak zaprášilo. No a teraz keď ich urobím zmiznú z taniera zázračnou rýchlosťou. Dajú sa jesť aj samotné. Ja ich mám rád s kyslou uhorkou, alebo čalamádou.

8
porcií
10 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

1000 g (varný typ C)
400 g
400 g
350 g
1-2 ks
Na vyprážanie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravím si suroviny. Zemiaky očistím, pokrájam, dám do hlbšieho hrnca v slanej vode uvariť do mäkka. Vajcia pridávam podľa druhu zemiakov. Raz je to jedno, niekedy dve.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kozí syr hrudku roztlačím na drobno.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pridám do syra smotanu a rozmiešam.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zemiaky sa uvarili. Vodu zlejem no nie všetku, nechám trochu na dne.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na horúce zemiaky nasypem múku. Tiež nechám asi štvrtinu z nej. Premiešam trochu, zakryjem pokrievkou a nechám zapariť na 15 minút.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Potom ich začnem pučiť a pridám syr so smotanou. Napokon dobré premiešam varechou. Ak zatiaľ zemiaky vychladli pridám vajce a poriadne premiešam. ( Ja to robím rukou.) No ak je to ešte moc husté, tak pridám ďalšie vajce. Toto zemiakové cesto je dosť lepivé. Ak by cesto bolo moc zas lepivé tak použijem múku čo som si nechal.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Na rajnicu si dám zohriať olej a mokrými rukami tvarujem fašírky. Dá sa to aj dvomi lyžicami robiť. Dávam to hneď do horúceho oleja vysmážať. Hotové fašírky vyberám do hrnca, v ktorom mám sitko. To aby olej odtiekol.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Čo dodať nakladať na tanier so zeleninou, alebo samotne a jesť. Želám aj Vám dobrú chuť.

  Zemiakové fašírky s kozím syrom a kyslou smotanou (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  U nás sa toho nevieme dojesť. Skúste a uvidíte.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Patroveckypitrs (9.6.2017 07:55)
Už toho mám dost, ten kdo umí a přidává recepty, bude vyklízet pole kvůli někomu, kdo si tady léčí ego. Toho bohdá nebude! Prosím tě, Pítrs, nenechej se vytočit, o to právě jde. Nakonec tu bude panovat pár nicků, které ryjí do nových i starých receptů, hlava nehlava. Znevážit dobré, vnášet svár a nechuť, to umí každý. Vkládat recepty a být nad věcí, to je vyšší level. Chodím na Varechu s láskou, vybírám si to, co je mi blízké, milé, mám ráda dobré lidi i dobré recepty. Vlastně se léčím také - nahlédnutím, sdílením, kocháním a vyzkoušením dobrých receptů, rad, návodů. Mám Varechu moc ráda! Na nenaložené diskutéry člověk narazí všude. To nemá s národností a mínkou o Slovensku nic společného. Lidská nízkost jde napříč spektrem národů, světadílů, stejně jako moudrost a laskavost. Přeji krásný den lidem všem!
Nádhera, zo všetkých strán a pohľadov! Nikdy som toto Tvoje dnešné "veľdielo" nejedol, ale veľmi rád by som ho ochutnal. Lepšie povedané zjedol. ... narodil som sa podvyživený a aj keď som pri príchode na našu spoločnú Matičku Zem, vážil habých 6 kg, vďaka inkubátoru a koziemu mlieku som dorástol až do dnešných 106! Kozy, ich mlieko a domáce výrobky z neho, ma spolu s mojim mladším bratom Imrichom, sprevádzali celé naše detstvo. Pod Šibenou horou v našich rodných Košiciach i v okolí vachtárne, pri dedkovi a babke, pod Šarišským hradom. Ďakujúc Tebe, @patroveckypitrs , kamarát vážený a milý, prežívam opäť nostalgické spomienky na detsvo a spolu sTebou som aj pri Tvojej babke! Maj krásne dni v pevnom zdraví a furt s úsmevom!