Hrášková ryža
Hrášková ryža

Výborná hrášková ryža videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 17. marca 2024

Rýchla a veľmi chutná príloha k mäsu, zelenine a rôznym iným jedlám. Ryža, hrášok a maslo je skvelá kombinácia a preto ju pripravujem doma Zobraziť celý popisRýchla a veľmi chutná príloha k mäsu, zelenine a rôznym iným jedlám. Ryža, hrášok a maslo je skvelá kombinácia a preto ju pripravujem doma dosť často.
Zdroj: Môj blog cesminazuenal.blogspot.com

5
porcií
Výborná hrášková ryža (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

1 kg mrazený
500 g
125 g
2 KL
1 l
Postup

 1. 1

  Ryžu dobre prepláchneme, zalejeme čistou vodou a necháme namáčať 30 minút.

 2. 2

  V hlbšej panvici rozohrejeme maslo a scedenú ryžu necháme na ňom trochu poškvrčať. Pridáme hrášok, zalejeme 1 litrom vody a osolíme. Voda musí chutiť slano, aby bola hotová ryža potom jemne slaná. Ryžu zakryjeme a necháme variť kým nepopije celú tekutinu. V polovici varenia treba ryžu premiešať, aby sa všetok hrášok rovnomerne uvaril.

 3. 3

  Táto ryža chutí naozaj úžasne. Hrášok, ktorého je v nej bohato a maslo, jej dávajú veľmi fajnovú a aj sladkastú chuť :-) Výborne sa hodí k pečenému mäsu, rezňu, alebo aj rôznym mäsovým jedlám na šťave. Vlastne ku všetkému čo vám chutí :-) Prajem dobrú chuť !

  Výborná hrášková ryža (videorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

chemik
Dušená sypká rýže se zeleninou - nikoli vařené krémové rizoto, je vynikající přílohou k drůbeži. Krůtí prsní steak (z morky) s "americkou" rýží smíchanou s kukuřicí na másle si vnoučata přejí k slavnostnějšímu obědu nejčastěji. Zahuštěným vývarem z odřezků pak zalévám výpek s muškátovým oříškem, aby to jim to nedrhlo v krku.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia