Šľahačkový zákusok
Šľahačkový zákusok

Venčeky so šľahačkou

luwinka - fotkaluwinka, 21. mája 2018
Venčeky so šľahačkou
Foto: luwinka

Naše obľúbené venčeky.

36
porcií
20 minút
na 200 °C

Suroviny

6 ks
400 ml
140 g
250 g
štipka
Plnka:
2 ks
2 ks
Na posypanie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do vriacej osolenej vody pridáme maslo , povaríme a pridáme polohrubú múku a za stáleho miešania uvaríme hustú kašu. Do vychládnutej zamiešame postupne celé vajcia, pridávame po jednom vajci a zašľahávame. Všetko dobre vymiešame a naplníme cukrárenské vrecko a začneme tvoriť venčeky , ktoré kladieme na vymastený plech. Trúbu si vopred rozohrejeme a pečieme na 200 stupňov . Trúbu neotvárame aspoň 15 minút , lebo by nám venčeky spľasli. Pečieme dozlatista.

 2. 2

  Upečené venčeky necháme vychládnuť a prekrojíme ich zúbkovaným nožom na 2 polovice.

 3. 3

  Šľahačku so stužovačmi vyšľaháme do tuha. Spodnú časť venčeka naplníme šľahačkou a vrchnou časťou prikryjeme.

  Venčeky so šľahačkou - obrázok 3
 4. 4

  A povrch venčekov posypeme práškovým cukrom.

  Venčeky so šľahačkou - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Marienka44 (22.5.2018 08:19)

Odpaľovaného cesta sa netreba báť, vyzerá zložito, ale nie je to žiadna hrôza, pre mňa je horšie kysnuté. Papier nedávaj, musíš vytláčať na pevnú podložku, papier lieta po plechu. Ak aj zle vytlačíš, na pomastenom ešte tvar opravíš, na papieri už nie. Kolieskom namočeným v múke si urob na mastný plech šablónu, aký má venček byť. Začni s väčšími kolieskami, na malé treba ruku istú, alebo rob banániky, alebo tyčinky. Cesto dobre vypracuj, aby bolo krásne, lesklé a hladké. Že práve ty, taká šikovná kuchárka, si neveríš s venčekami, sa divím.
Prekrásne venčeky, úhľadné, malé, také jednohubky. Ako by sa mi ku káve teraz hodil, aj jeden by mi stačil. Toto sú milované zákusky môjho detstva.
Marienka, mne sa raz roztrhlo vrecko s tým cestom, iné som nemala, a tak som robila na plech kôpky dvomi polievkovými lyžicami, také pampúšiky. To by si určite zvládla a aj to celkom pekne vyzeralo. Papier na pečenie dávam na navlhčený plech, potom drží. A tieto venčeky sú nádherné.
2x haji, bubaya