Uhorky po kórejsky

alena45 - fotkaalena45, 18. augusta 2017 17:53
Ďalšie recepty »
Uhorky po kórejskyFoto: alena45

Možno si niektorí spomínajú na mnou pridaný recept Mrkva po kórejsky. Našla som veľmi podobný recept na uhorky http://www.povarenok.ru/recipes/show/129234/, ktorý som musela vyskúšať a po úspešnej ochutnávke v práci ho sprostredkujem aj pre Vás.

60 min
príprava
30 min
tepelná úprava

Suroviny

2,5 kg
3 KL
3 PL
70 g
10 strúčikov
2 ks
3 KL
5 PL
3 PL
10 PL
TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Najskôr umyjeme uhorky a nakrájame ich pozdĺž na tenšie hranolky. Osolíme 3 lyžičkami soli. Mala som krivé zvyšky uhoriek rôznej hrúbky, nie sú práve foremné. Necháme cca hodinu odstáť, sem-tam premiešame.

  Uhorky po kórejsky - obrázok 1
 2. 2

  Do panvice dáme olej, zohrejeme, a do horúceho prisypeme sezamové semiačka. Miešame a pražíme, než chytia farbu. Odstavíme, keď sa olej utíši, pridáme sladkú papriku.

 3. 3

  Uhorky prelejeme cez sitko alebo v ruke vymačkáme a dáme do druhej misy. Moje boli veľmi slané, preto som v recepte ubrala soľ, musela som ich opláchnuť. Pridáme cesnak, cukor, ocot, sojovú omáčku a ešte horúci olej so sezamom a sladkou paprikou. Pridáme nasekanú chilli papričku, kto nemá, môže pridať mletú pálivú papriku. Zamiešame a šalát je hotový. Podáva sa vychladený, ale nám viac chutí v izbovej teplote.

  Uhorky po kórejsky - obrázok 3
 4. 4

  Tento šalát je možné sterilizovať, vtedy pridajte oleja pod sezam viac cca o polovicu. Sterilizujeme 30 minút od bodu varenia. O mesiac dám vedieť, či sa sterilizácia podarila.

  Uhorky po kórejsky - obrázok 4
 5. 5

  Doplnok : Oznamujem so zvesenými ušami, že sterilizácia sa nepodarila, ale u mňa to nie je nič nevídané. Niekto iný možno bude šikovnejší a poučí ma.

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist