Tvaroh z jogurtu fotorecept

cesminaz - fotkaCesminaz, 11. marca 2019 11:01
Ďalšie recepty »
Tvaroh z jogurtu (fotorecept)Foto: cesminaz

Veľmi chutný doma vyrobený hrudkovitý tvaroh z gréckeho jogurtu. Používam ho najmä do böreku :-) Recept pridávam, lebo som tu taký ešte nenašla.

10 min
príprava
15-20 min
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
1 PL čerstvá
1 kopcovitejšia KL
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Pripravíme si grécky jogurt. Ja kupujem tieto dva z Lidla, jeden má kilo a druhý len 400 g. V chuti sa troška líšia, na jedenie mám radšej ten v kelímku. Použijete, ktorý chcete, hlavne nech ho je 1 kg :-) Ja som robila tvaroh teraz z toho 1 kilového kýblika.

  Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Jogurt dáme do jedného hrnca, pridáme 1 PL citrónovej šťavy a 1 kopcovitú KL soli. Premiešame a na malom ohni za častého miešania privedieme do varu. Keď sa už jogurt začal pomaly variť, už ho miešať netreba, fakt len 2-3x opatrne po celý čas varenia. Takto pomaličky varíme cca 15-20 minút. Potom celé scedíme do jednej čistej utierky a necháme troška ochladnúť. Keď už nie je také horúce, tak ho skrútime a troška z neho ešte vytlačíme tekutinu.

  Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Z 1 kg jogurtu vyjde 300 g tvarohu. Tvaroh chutí výborne, je taký slano-kyselkavý a je o trocha suchší než tie hrudkovité z obchodu. Ale ja mám práve tú konzistenciu na tomto tvarohu najradšej :-)

  Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pre jeho skvelú slano-kyselkavú chuť, ho používam ako plnku len do böreku. Börek chutí s týmto tvarohom výborne :-)

  Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist