Teľacia sviečkovica na strapačkách

Marián Filo
šéfkuchár a majiteľ reštaurácie Afrodita v Čereňanoch, kuchár roka 2011, 1. apríla 2012

Komentáre 1 - 4 z 4


ja viem, ze pan Filo je kuchar roka 2011 ale aj tak sa mi tento recept nepozdava. Vyraznu chut strapaciek s cibulou a slaninou pomiesat s jemnou chutou krehkej telacej svieckovice, ktora je navyse ochutena brandy a tymianom mne osobne pripada čudné. kazde zvlast je vybornym samostatnym jedlom uplne inej a sebe vlastnej chuti a vone, tak preco ich miesat dohromady? no zabite ma, ale aj tak sa mi tento recept nepaci.
@rea1 :-DDD mas moje simfonie,tiez si myslim,ze ta kombinacia je prekombinovana,ale nejedli sme,nevieme,mozno by sme sa olizovali...
Ani mne sa to príliš nezdá, drahé teľacie mať, urobím niečo iné a tie strapačky si dám zvlášť. Aby vynikli obe chute, ale zvlášť. Toto mi pripadá ako stretnutie chudáka s boháčom, aj keď to nemusí byť zlé, neviem si to stretnutie predstaviť a jedla by som každé zvlášť.
@marianne , @evanaaa , som rada, ze nie som so svojim nazorom sama. :-) mam totiz pocit, ze pri dobrych strapackach, kyslastych od kapusty, s prichutou oprazenej cibule a udenou chutou slaniny (mnam) by to jemne maso zaniklo. tymian mi k tomu nepasuje vobec a brandy - snad ako digestiv. :-)) proste mi tie chute vobec nejdu k sebe. a odvarenych rokov mam habadej.