Ovocné košíčky
Ovocné košíčky

Ovocné párty košíčky

lemonova - fotkalemonova, 22. júla 2023
Ovocné párty košíčky
Foto: lemonova

Dlhšie som hľadala ideálny recept na košíčky, ktoré budú mať dobrú konzistenciu aj chuť a napokon som našla tieto. Naozaj ich odporúčam. Čo Zobraziť celý popisDlhšie som hľadala ideálny recept na košíčky, ktoré budú mať dobrú konzistenciu aj chuť a napokon som našla tieto. Naozaj ich odporúčam. Čo sa týka náplne a zdobenia, je to už na vašich preferenciách a fantázii. :-)

360 minút
príprava
15 - 17 minút
na 160 °C

Suroviny

240 g
160 g
80 g
2 ks
podľa chuti
štipka
Na plnku:
150 g kvalitný (môžete použiť aj gaštanové pyré)
250 g
2 PL
Na dokončenie:
 ľubovoľné
Postup

  1. 1

    Maslo vyšľahajte s práškovým cukrom, postupne zašľahajte oba žĺtky, pridajte nastrúhanú citrónovú kôru, soľ a preosiatu hladkú múku. Vypracujte vláčne cesto, ktoré odložíte zabalené v potravinovej fólii na niekoľko hodín do chladničky.

  2. 2

    Cesto si rozdeľte na bochníčky (odporúčam na tri). Každý bochníček trošku v rukách spracujte, aby povolil, vyvaľkajte ho na dobre pomúčenej doske a vykrajujte (ideálne vínovým pohárom) kolieska, ktoré jemne vtlačíte do formičiek na košíčky. Obvod pohára by mal byť o niečo väčší ako obvod formičky. Košíčky pečte pri teplote 160 °C, kým chytia zlatistú farbu.

  3. 3

    Košíčky po vytiahnutí nechajte trochu vychladnúť a potom ich vyklopte a nechajte ešte vychladnúť na izbovú teplotu. Naplňte ich krémom z uvedených ingrediencií (avšak môžete použiť akýkoľvek iný, aký máte radi) a už len stačí ozdobiť ich ovocím. Dobrú chuť :-)

Diskusia k receptu

farbuska
Toto je klasický recept na košíčky ako ich robila ešte moja mama a možno aj stará mama. Sú to naozaj dobré košíčky, cesto je pevné a nedrobí sa a sú aj chutné. Tvoje vyzerajú pekne. :)
lemonova
Ďakujem :-) Košíčky sú tak trochu moja srdcovka, lebo sú aj krásne na pohľad, som rada, že sa páčia :-)