Srdiečkovo-zúzikové cestoviny

brambora - fotkabrambora, 18. októbra 2014
Srdiečkovo-zúzikové cestoviny
Foto: brambora

Rýchlo, lacno, jednoducho...

4
porcie
40+15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g
150 g
200 g
2 hrste
3 strúčiky
150 g/ml
150 g/ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kým raňajkujeme, dáme si uvariť srdiečka a žalúdky. ;) Trvá to zhruba tých 40minút. Takže stíhate aj kávu alebo čaj. Ja ich varím do mäkka kvôli môjmu synovi.

 2. 2

  Dáme variť vodu na cestoviny. Kým zovrie, tak si nakrájame vnútornosti na menšie kusy. Keď začne voda vrieť, tak ju osolíme a šupneme tam cestoviny. Ja som použila kolienka.

 3. 3

  Kým sa cestovinky varia, stihneme urobiť omáčku. Takže vnútornosti na troche oleja mierne osmahneme.

  Srdiečkovo-zúzikové cestoviny - obrázok 3
 4. 4

  Kým sa smažili, nakrájala som si cesnak na drobno a vybrala z mrazničky vňate. ;) Mávam aj čerstvé, ale momentálne som môj kohlíkový petržlen "ošklbala" lebo jej tam bolo veľmi veľa, tak som to dala zamraziť. A ja všeobecne mrazím koreňovú zeleninu lebo môjmu otcovi nevysvetlím, že chcem len dve mrkvy, on mi ich musí dať asi desať. Tak vždy ju očistím a dám do mrazničky.

  Srdiečkovo-zúzikové cestoviny - obrázok 4
 5. 5

  K vnútornostiam som na panvicu pridala cesnak, brokolicu. Vymiešala som si sladkú a kyslú smotanu, vliala do toho, nechala povariť 5minút. Pri konci som pridala petržlenovú a zelerovú vňať a koreniny. Varíme dovtedy, kým nedosiahneme požadovanú hustotu. Ja to nechavám trocha redšie lebo cestoviny to vsiaknu a nie sú potom také suché... ;)

  Srdiečkovo-zúzikové cestoviny - obrázok 5
 6. 6

  Dobrú chuť. PS: Suseda mojej mamy vždy z nedeľnej polievky vyhadzovala vnútornosti... Nechápem... To len kvôli predsudkom? :(

  Srdiečkovo-zúzikové cestoviny - obrázok 6

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Brambora (29.1.2017 13:29) načo míňaš čas s človekom, ktorý ti ani po členky nesiaha ? Veď vieš, uraziť môže len človek, ktorý je s tebou na jednej úrovni.
Pozdravujem, veľa zdravia.