Slaná torta
Slaná torta

Slaná torta k 60. narodeninám fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 18. augusta 2020

Robila som slanú tortu - ešte som takúto veľkú nerobila. Dala mi zabrať, aj za pomoci manžela sme to zvládli za päť hodín. Ale stálo mi to za to.

300 minút
príprava

Suroviny

6 bal.
10 x 250 g
6 ks (veľké Bambino v črievku)
1100 g
3 hlavičky
400 g
3 bal. (červené, žlté a oranžové)
400 g
500 g (na strúhanie)
300 g (plátky)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Musela som si nakresliť šablónu čísiel (6 a 0) a manžel mi ju vystrihol po 2x na kartón (tvrdý papier). Podľa jednej šesťdesiatky manžel vykrajoval toustový chlieb. Druhú šesťdesiatku som obalila alobalom a ešte som čísla vystrihla aj z papiera na pečenie, ktoré som položila na alobal a na to som začala klásť jednotlivé vrstvy a natierať.

 2. 2

  Urobila som si tri nátierky. Jedna bola maslo 3 ks, syr Bambino 2 ks, nasekaná pažítka a trocha soli na dochutenie. Druhá bola tiež maslo 3 ks, syr Bambino 2 ks, 2 hlávky prelisovaného cesnaku a trochu červenej mletej papriky. A tretia na potretie okolo čísiel a na vrch bola z 2 ks masla, 1 ks Bambina a 1 hlávky cesnaku.

 3. 3

  Tu je položený vykrojený chlieb.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Preniesla som si ho na pripravené číslo, na ktorom som už začala tvoriť tortu. Vrstvu chleba som natrela bielou nátierkou (s pažítkou), na ktorú som poukladala salámu.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na to som ako vidíte dávala znovu vykrojený chlieb, ktorý som tiež natierala rovnakou nátierkou. Druhá vrstva bola červená nátierka (s mletou paprikou), na ktorú som dávala plátky syra a šunku. Znovu chlieb natretý červenou nátierkou.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Takto som urobila ešte dvakrát bielu nátierku so salámou a jedenkrát červenú nátierku so syrom a šunkou. Boky a vrch som natrela treťou nátierkou a okolo a na vrch som dala nastrúhaný údený syr. A ozdobila som ako vidíte salámou, mini pareničkami, cherry paradajkami a ozdobnou petržlenovou vňaťou. Už som nestihla fotiť viac, nakoľko ma súril čas, tak už len hotová torta.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  No a dostalo sa mi aj keď ju rozkrojili, tak pridávam obrázok. Spokojnosť bola, tak to ma najviac teší. Nám chutila tiež.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do kategórií:
Slané chuťovky, Studené pokrmy

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Velmi odvážné dílo, klobouk dolú! Ještě že jsi měla pomocníka, milá @sonulienka , ve dvou se to líp táhne. Krásná práce a velmi tvořivá, včetně ozdobení - krásné fotečky. Jste s manželem šikovní, sehraná dvojka. Pěkný receptík, postup i fota! Letí pozdravení tobě i manželovi a díky za sdílení.