Slaná torta
Slaná torta

Slaná torta k 60. narodeninám fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 18. augusta 2020

Robila som slanú tortu - ešte som takúto veľkú nerobila. Dala mi zabrať, aj za pomoci manžela sme to zvládli za päť hodín. Ale Zobraziť celý popisRobila som slanú tortu - ešte som takúto veľkú nerobila. Dala mi zabrať, aj za pomoci manžela sme to zvládli za päť hodín. Ale stálo mi to za to.

300 minút
príprava

Suroviny

6 bal.
10 x 250 g
6 ks (veľké Bambino v črievku)
1100 g
3 hlavičky
400 g
3 bal. (červené, žlté a oranžové)
400 g
500 g (na strúhanie)
300 g (plátky)
Postup

 1. 1

  Musela som si nakresliť šablónu čísiel (6 a 0) a manžel mi ju vystrihol po 2x na kartón (tvrdý papier). Podľa jednej šesťdesiatky manžel vykrajoval toustový chlieb. Druhú šesťdesiatku som obalila alobalom a ešte som čísla vystrihla aj z papiera na pečenie, ktoré som položila na alobal a na to som začala klásť jednotlivé vrstvy a natierať.

 2. 2

  Urobila som si tri nátierky. Jedna bola maslo 3 ks, syr Bambino 2 ks, nasekaná pažítka a trocha soli na dochutenie. Druhá bola tiež maslo 3 ks, syr Bambino 2 ks, 2 hlávky prelisovaného cesnaku a trochu červenej mletej papriky. A tretia na potretie okolo čísiel a na vrch bola z 2 ks masla, 1 ks Bambina a 1 hlávky cesnaku.

 3. 3

  Tu je položený vykrojený chlieb.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Preniesla som si ho na pripravené číslo, na ktorom som už začala tvoriť tortu. Vrstvu chleba som natrela bielou nátierkou (s pažítkou), na ktorú som poukladala salámu.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na to som ako vidíte dávala znovu vykrojený chlieb, ktorý som tiež natierala rovnakou nátierkou. Druhá vrstva bola červená nátierka (s mletou paprikou), na ktorú som dávala plátky syra a šunku. Znovu chlieb natretý červenou nátierkou.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Takto som urobila ešte dvakrát bielu nátierku so salámou a jedenkrát červenú nátierku so syrom a šunkou. Boky a vrch som natrela treťou nátierkou a okolo a na vrch som dala nastrúhaný údený syr. A ozdobila som ako vidíte salámou, mini pareničkami, cherry paradajkami a ozdobnou petržlenovou vňaťou. Už som nestihla fotiť viac, nakoľko ma súril čas, tak už len hotová torta.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  No a dostalo sa mi aj keď ju rozkrojili, tak pridávam obrázok. Spokojnosť bola, tak to ma najviac teší. Nám chutila tiež.

  Slaná torta k 60. narodeninám (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Velmi odvážné dílo, klobouk dolú! Ještě že jsi měla pomocníka, milá @sonulienka , ve dvou se to líp táhne. Krásná práce a velmi tvořivá, včetně ozdobení - krásné fotečky. Jste s manželem šikovní, sehraná dvojka. Pěkný receptík, postup i fota! Letí pozdravení tobě i manželovi a díky za sdílení.
jerica
Sonička, jedna paráda, ale na takéto umelecké dielo, nemala by som trpezlivosť, radšej by som si ju u teba objednala .
sonulienka
@babka1953 (19.8.2020 08:21)

Myslím si ,že nie o veľa menej surovín by bolo treba.Možno chleba len 5 balení a masla asi 8 kusov tavený syr asi 4 ks saláma a šunka asi tak po 300 g ale záleží na zdobení ak takto nejak tak aj šeri paradajok o niečo menej no a ozdobnú petržlenovú vňať som mala ja doma. Tak asi takto neviem to úplne presne. Ja som sa bála lebo som to robila tiež prvý krát či nebudem mať niečoho veľa a iného málo keď som to kupovala ale vyšlo mi to dobre. Ale mohla by byť trebárs aj trochu nižšia. Ak vyskúšaš daj mi vedieť.
sobon
no to je aka parada, chvalim velmi
olinecka
Hmmmm to je paráda, dostala by si má na ňu, chválim dobrotu a šikovnosť, paráda.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia