Cestoviny s kapustou
Cestoviny s kapustou

Sedliacka bieda fotorecept

frezia68 - fotkafrezia68, 7. septembra 2019
Sedliacka bieda (fotorecept)
Foto: frezia68

Už dávnejšie som pozerala na Yt recepty z Valašska a tento ma zaujal. Prezentovala ho milá babička a teraz som ho chcela nájsť, ale nenašla som. Dúfam, že som si ho zapamätala, poznamenala som si len názov, ale veď je veľmi jednoduchý. A ak máte zvyšné cestoviny a dovaríte zemiaky, za 30 minút je večera na stole.

30 minút
príprava

Suroviny

podľa stravníkov (uvarené)
 (uvarené)
 surová
 čerstvá

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Budeme potrebovať okrem rasce a čerstvej cibuľovej vňate:

  Sedliacka bieda (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na panvici s masťou spením pokrájanú cibuľu.

  Sedliacka bieda (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pridám nakrájanú slaninu, nemám rada mastné, tak som slaninou šetrila. Upražím a pridám uvarené zemiaky nakrájané na kocky, potom uvarené cestoviny (ja som mala kukuričné hotové) a pomaly premiešavam...

  Sedliacka bieda (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Posypem zelenou cibuľkou, pridám surovú kyslú kapustu, prikryjem, nech sa jedlo ohreje a hotovo. Ja som pridala aj petržlenovú vňať, ale tá mi tam nepasovala. Niekto povie, že to jedlo je taká "džaba", ale mne celkom chutilo. A pretože som mala od rána program a raňajky nijakovské, tak som práve ochutnala a to už je desiato-obed a za 30 minút hotový. Ak niekto vyskúša,tak Dobrú chuť!

  Sedliacka bieda (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Bez cestovin, iba zemiaky, cibula a kysla kapusta su na vychode striasky. Mnamka. Tiez ich robia na rôzne spôsoby(zemiaky varene v supke, na slanine oprazena kapusta) U nas najlepsie na kocky uvarene zemiaky opiect na rozpalenom oleji do ruzova, pridat vela cibule, nechat ju v zemiakoch zmäknut a kapustu pridat prehriat. Sol a korenie a fertig.
Tak sa na mňa nehnevaj domrvil som to ako koza reťaz. Napokon sa mi to podarilo, ale na viac krát do jedného komentára to nevošlo. To som chcel, len ukázať, ako sa to u nás robí.