Rýchle cestoviny

13domca113 - fotka13domca113, 25. mája 2015

Tieto cestoviny si doprajem aspoň raz za týždeň a vždy sa na ne veľmi teším.

1
porcia
5 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

100 g z tvrdej pšenice
3/4 konzervy krajané (alebo pasírované)
1 ks
 čerstvý (alebo v prášku)
 nemusí byť

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Dáme si zovrieť vodu a dáme do nej cestoviny.

  2. 2

    Do malého hrca dáme paradajky z konzervy (môžu byť aj krájané alebo pasírované), ja som použila teraz pasírované a výsledok bol skvelý. Privedieme do varu a varíme, pokým sa omáčka nezhustne. Pridáme do nej soľ (ja som pridala veľa nakoľko mozzarela slaná nie je), korenie, chilli, ak máte radi a cesnak v prášku alebo normálny podľa chuti.

  3. 3

    Mozzarelu si nakrájame/nastrúhame na tenké prúžky (môžete použiť aj light mozzarelu, ale oberiete sa tým o lepšiu chuť). Cestoviny zlejeme a dáme do hrca s omáčkou, premiešame a vrch posypeme pripravenou mozzarelou (stále varíme na miernom ohni) a opatrne premiešame a odstavíme z plameňa. Na vrch dáme niekoľko lístkov nakrájanej čerstvej bazalky. Odporúčam nechať cestoviny pár minút ochladnúť, lebo sú veľmi horúce a mozzarela sa zatial krásne roztopí.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
OK kočky, tak mňam č.3 :-)
Fotka síce nie je veľmi lákavá, ale recept dobrý a to je podstatné! Aj u nás podobné jedlá idú, hlavne v sezóne, z čerstvých rajčín.
Fotka, veru, nie je bohviečo, ale to, že by som to sem mohla hodiť, mi napadlo tesne pred tým, než som išla jesť, tak som to cvakla iba cez mobil, aby bola aspoň nejaká + ani som sa neunúvala to dať na tanier, lebo ja to jem vždy z hrnca :D

Pridaj komentár k receptu: