Ríbezľový koláč
Ríbezľový koláč

Ríbezľový koláč so snehom fotorecept

mitzy - fotkamitzy, 30. júla 2017
Ríbezľový koláč so snehom (fotorecept)
Foto: mitzy

Je to neskutočne chutný a jemný koláčik, ktorý sa oplatí vyskúšať... Pre všetkých, ktorých ľúbite.

4-8
porcie
20 minút
príprava
25 minút
na 225 °C

Suroviny

Korpus:
1 hrnček
150 g
1 ks
2 PL
Náplň:
1/2 hrnčeka
3 ks
1 a 1/2 dcl
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Je to rýchlovka, takže si rúru zapneme na 225 stupňov Celzia. Hrnček má 300 ml. (Ak chcete múku vážiť, je to 180 g. Ríbezle umyte a nechajte stiecť. Odporúčam použiť 130 g ríbezlí - čo je polovica objemu hrnčeka.) Zo surovín na korpus vypracujeme cesto. Vložíme ho do formy s priemerom 24 - 25 cm a ručne rozťaháme do strán, pričom okraje zdvihneme na 2 - 3 cm vysoké steny. (Formu nie je nutné vytrieť.). Dno popicháme vidličkou. Korpus pečieme 10 minút.

 2. 2

  Kým sa pečie korpus, začneme šľahať tuhý sneh. Do snehu postupne pridávame cukor. Keď je sneh zmiešaný s cukrom, pridávame po častiach ríbezle a jemne premiešavame. Korpus vyberieme z rúry, navrstvíme doň sneh, rozhodíme po ňom ešte zopár ríbezlí a vložíme do rúry dopiecť 15 minút. Sneh zvrchu zhnedne, no vo vnútri ostane nadýchaný.

  Ríbezľový koláč so snehom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Koláč necháme vychladnúť vo forme, potom ju odstránime. Aby sa nám sneh nepotrhal (tak ako mne :), je dobré, aby nepresahoval cez steny cesta.

  Ríbezľový koláč so snehom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Koláč poprášime práškovým cukrom a ozdobíme medovkou. Korpus je najchutnejší, aký som doteraz piekla. Sladký sneh sa hodí s ríbezľami, no viem si ho predstaviť aj s malinami alebo iným drobným ovocím kyslejšej chuti.

  Ríbezľový koláč so snehom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Prajem dobrú chuť ;)

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
šikovný recept, mám rada tento koláčik...len nie vždy mi vyjde ten sneh, mám ho rada,keď je chrumkavý, ten tvoj sneh je aký - mäkký - penovitý, alebo je na povrchu chrumkavý ?
Najobľúbenejší koláčik môjho syna, preto ho robím dosť často. Mám trošku iný pomer surovín. Ríbezle dávam na povrch cesta a až potom dávam vyšľahaný sneh s cukrom. Pečiem naraz bez predpečenia cesta.

Pridaj komentár k receptu: