Pudingový zákusok
Pudingový zákusok

Pudingové rezy s croissantmi

razomzastolom - bez fotkyrazomzastolom, 8. augusta 2021

Recept na zákusok, ktorý deti jednoducho zbožňujú. Obsahuje všetko, čo milujú: kakao, croissanty, jemné pudingy... Veľmi jednoduchý na prípravu.
Zdroj: https://youtu.be/7F-2shmrkeI

20
porcií
60 minút
príprava
8 minút
na 180 °C

Suroviny

Kakaové pláty:
4 ks
160 g
100 g
6 g
30 g
Pudingové plnky:
1,3 l
80 g
80 g
160 g
Okrem toho:
7 ks
Postup

 1. 1

  Kakaové pláty: Bielky s cukrom vyšľahať na hustú penu, za stáleho šľahania pridať žĺtky. Pridať suché suroviny: múku, prášok do pečiva, kakao a dôkladne premiešať. Tekuté cesto rozdeliť na polovice a z nich v rúre vyhriatej na 180 °C upiecť dva rovnaké pláty (forma s rozmermi 26x26 cm), doba pečenia 8 minút.

 2. 2

  Pudingové plnky: Do 350 ml mlieka pridať cukor a priviesť k varu. Medzitým rozpustiť vanilkový puding v 300 ml studeného mlieka, postupne prilievať do vriaceho mlieka s cukrom a za stáleho miešania uvariť hustý puding (nechať 2-3 minúty vrieť). Podobne uvariť čokoládový puding.

 3. 3

  Vychladnutý plát položiť do formy s rozmermi 26x26 cm. Na plát vyliať horúci vanilkový puding. Poukladať croissanty a zľahka ich vtlačiť do pudingu. Zaliať croissanty horúcim čokoládovým pudingom. Položiť druhý plát a zľahka zaťažiť. Ochladiť zákusok na izbovú teplotu a odložiť (naďalej má byť zaťažený) do chladničky na 12-24 hodín. Zákusok ozdobiť podľa želania.

 4. 4

  Postup prípravy vo videorecepte na YouTube za odkazom (alebo viď zdroj): https://youtu.be/7F-2shmrkeI

Diskusia k receptu

haji
Pěkný a neotřelý receptík, kouzelné foto! S chutí bych si dala testovací vzoreček ke kafíčku hmmm Jsi šikulka!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia