Plnené kuracie prsia - Пълнени пилешки гърди fotorecept

alex37 - fotkaAlex37, 3. novembra 2017 13:24
Ďalšie recepty »

Plnené kuracie prsia - Пълнени пилешки гърди (fotorecept)Foto: alex37

A zase jedna rýchlovka, pre zaneprázdnených a pre tých, čo potrebujú málo prácne niečo ukuchtiť. Tieto kuracie prsia zostávajú po upečení šťavnaté a mäkkučké, sú nenáročné na prípravu, vyžadujú minimálne množstvo surovín, ktoré má skoro každý v chladničke. A z odrezkov sa dá pripraviť ďalšie jedlo u nás to bolo pikantné kuracie soté.

4
porcie
15 min
príprava
30 min
na 180 °C

Suroviny

Postup prípravy

 1. 1

  Kuracie prsia orežeme a necháme len veľký hrubý kus, do ktorého vyrežeme otvor. Okoreníme mletým čiernym korením. Nesolíme, všetky syry sú slané a snažím sa minimalizovať soľ pri varení zo zdravotných dôvodov. Pripravíme si zmes na plnenie, do bieleho jogurtu nastrúhame tvrdý syr.

  Plnené kuracie prsia - Пълнени пилешки гърди (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Otvor naplníme plnkou a rukami uzatvoríme. Uložíme na plech, zvyšok plnky uložíme navrch pŕs a syr s bielou plesňou položíme celkom navrch. Kto nemá rád tento syr, môže použiť aj iný druh.

  Plnené kuracie prsia - Пълнени пилешки гърди (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Jemne pokvapkáme olivovým olejom. Pečieme cca. 30 minút na 180 °C v teplovzdušnej rúre. Ako príloha tentokrát ryža, batáty a pečená činska kapusta podľa receptu od @mijaita, za čo jej pekne ďakujem. https://varecha.pravda.sk/recepty/pak-choi-s-korenim-pecene/63643-recept.html

  Plnené kuracie prsia - Пълнени пилешки гърди (fotorecept) - obrázok 3
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist