Pizza trocha inak :)

miema - bez fotkymiema, 30. marca 2018 18:07
Ďalšie recepty »

Pripravte si jednoduchú pizzu s arómou dreveného uhlia.

4
porcie
15 min
príprava
10 min
na 270 °C

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Voda by mala mať teplotu cca 50 °C..Výborná je tiež srvátka, ktorú môžete použiť namiesto vody.. Zmiešame si 1 šálku múky s vodou a pridáme droždie..Premiešame a za stáleho miešania pridávame ostatnú múku.Primiešame aj soľ a nakoniec olivový olej..Miesime, kým nie je cesto mäkké a pružné..Vzhľadom na to, že sme do toho cesta pridali 3 x viac droždia, ako sa do pizza cesta dáva, je potrebné ihneď po domiesení s ním pracovať..

  Pizza trocha inak :) - obrázok 1
 2. 2

  Rozpáľte si gril. Priamo na zapálené drevné uhlie položte jednu veľkú cibuľu, do grilu vložte rošt a naň poukladajte rajčiny, cesnak s urezanou hlavičkou, pričom do dužinky cesnaku vlejte trošku olivového oleja a grilujte do zmäknutia.

  Pizza trocha inak :) - obrázok 2
 3. 3

  Keď sú cesnak, rajčiny mäkké, tak ich vložte do misky, vyberte pripečenú cibuľu a spolu s cesnakom a rajčinami pomixujte.

  Pizza trocha inak :) - obrázok 3
 4. 4

  Zmes rozotrite na pripravené cesto, poukladajte si naň ešte mozzarellu, prosciutto, klobásku podľa chute a navrch pokrájaný syr.

 5. 5

  Predtým ako pizzu vložíte do grilu, nechajte si gril rozpáliť aspoň na 270 - 300 °C, vrátane keramickej podložky a kameňa na pečenie, tie tam musia byť pri tejto teplote minimálne 8 minút. Pečte do chrumkava :-).

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist