Pečená bravčová panenka obalená v pivnom slade so smotanovo-horčicovou omáčkou

natassa22 - bez fotkynatassa22, 30. apríla 2018 18:22
Ďalšie recepty »
Pečená bravčová panenka obalená v pivnom slade so smotanovo-horčicovou omáčkou Foto: Natassa22

Keďže vegánom už istú dobu nie som, a varíme si doma mimo jedla aj domáce pivko, ktorého prvotnú surovinu - slad - preosievame od tej najjemnejšej múčky kvôli prípadnému pripaľovaniu v hrnci, napadlo mi využiť tú sladovú múčku pri bežnom varení. Tu Vám teda ponúkame recept na našu výbornú sladovú panenku.

6-8
porcií
20 min
príprava
80 min
na 200 °C

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Na panvici sme osmahli cca polovicu slaniny - nakrájanej na tenké pásiky. Keďže nám moc výpeku nepustila, pridali sme masť. Keď bola opečená, vybrali sme ju bokom a v danom výpeku sme prudko osmahli panenku v celku.

 2. 2

  Zatiaľ sme si do jenskej misy nasypali trochu sladu - keď bola panenka opečená, šupli sme ju do sladu v mise a vcelku ju v ňom obalili zo všetkých strán. Potom sme ju zvrchu narezali na pásiky tak, aby spodok zostal vcelku a do narezaných medzier sme dávali vrstvu opečenej slaniny s cibuľou. Zostatok čerstvej slaniny sme dokrájali na pásiky a poukladali na vrch panenky. Podliali výpekom z panvice a pivom. Nakrájali sme cesnak a posypali ním panenku. Osolili okorenili a dali do rúry piecť - 200 stupňov cca pol hod zakryté.

 3. 3

  Medzitým omáčka - dali sme zovrieť mlieko, smotanu vymiešali so sladom tak, aby to bolo husté tak akurát a postupne prilievali k mlieku. Pridali sme horčicu, bobkový list, nastrúhaný syr a miešali a redukovali. Pridali sme soľ + korenie.

 4. 4

  Po pol hod odokryjeme misu v rúre a pečieme ďalej. Po ďalšej pol hodine, keď vidím, že mäso už je upečené, sme to zaliali pripravenou omáčkou a nechali zapiecť ešte cca 20 minút.

 5. 5

  Podávali sme to s klasickým čerstvým uhorkovým šalátom, čo dokonalo spojilo tú nasladlo-údenú chuť mäsa. Dobrú chuť a príjemný zážitok. :)

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist