Marcipánové myšky

hubarka35 - fotkahubarka35, 3. decembra 2010
Marcipánové myšky
Foto: hubarka35

tieto myšičky robievam k silvestru ako polnočné prekvapko.....

30 minút
príprava

Suroviny

100g šúpané
100g
  z menšieho vajca
 a poleva na zdobenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mandle sparime a olupeme.odložime pekne tvarované na ušká.postruhame,pridáme cukor a bielok,spracujeme.

  2. 2

    Vytvarujeme myšky,uložime do košičkov,z rozpolenych odloženych mandiel zapichnime ušká.z polevy očká,nufačiky,chvostiky. niekedy zdobim aj tortu takymito myškami....

  3. 3

    ak chceme viac myšiek robime dvojdavku,z tohto množstva vyde cca 24myšiek.

Diskusia k receptu

29 komentárov k receptu
ja ich tak den pred silvestrom robim,jak mam čas,ovsem ked nerobim,lebo pracujem v nepretržitej prevadzke,asi na štedry den robim....inač nieje to prplačka,ide to rychlo...
Krásné myšky. Kdysi jsem je dělala ale z kokosového těsta, ocásek byl
párátko a očička z rybízové marmelády.
Krásne sú mišičky...trpezlivosť by bola aj s tvarovaním by som nemala problém, ale marcipán som už robila rovnakým spôsobom a nevydaril sa. Nechcelo sa mi to dobre spojiť do pekne tvárnej hmoty. Pritom som mandle mlela 2x na kávovom mlynčeku, aby boli jemné. Kde som robila chybu?
@alexdidi , marcipán sa pekne dotvaruje až vtedy, keď ho budeš v rukách (pekne z jednej do druhej) hniesť aj 45 minút. Teda, keď sa ako-tak spojí, tak ho valcuješ v dlaniach. Musí byť krásne hladký. Na to treba trpezlivosť. S bielkom tiež opatrne, ale výsledok stojí za to. Potom môžeš z marcipánu už urobiť-vytvarovať čokoľvek.
Sú nádherné a celkom určite ich urobím na najbližšiu oslavu a budem všetkých presviedčať, že ja žiadne biele myšky nevidím,lebo som nepila ,ale oni sú už asi na mol. Už sa teším na tú "psinu".Vďaka za super nápad!!!

Pridaj komentár k receptu: