Maďarský guláš - ten môj fotorecept

dodik28 - bez fotkyDodik28, 18. augusta 2017 14:09
Ďalšie recepty »
Maďarský guláš - ten môj (fotorecept)Foto: dodik28

Milujem všetky druhy gulášu. Kotlíkový, segedínsky, maďarský... Proste všetky a je mi jedno, či je to "pravý" alebo s obmenami. Tento je taký, aký robievam a nemôžem sa ho nikdy prejesť, a preto sa chcem oň s vami podeliť.

6
porcií

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Príprava je 90 % úspechu, vždy to tak bolo a aj bude. Preto nikdy nepodcením prípravu základu. Podcenil som to len raz, ale ten rozdiel bol viditeľný. Cibuľu dávam zhruba v rovnakom objeme, ako mám mäsa. Nie v rovnakej hmotnosti. Cibuľa tvorí celú našu prípravu. Cibuľu nakrájame na kocky a spolu s masťou začneme restovať. Restujeme pomaly a dlho, aby chytila správnu farbu a chuť. Záleží od množstva, ale takých 10 min. to je určite. Najčastejšia chyba je, že sa to len rýchlo opečie a ide sa ďalej. Na fotke to je asi po 6 minútach, ale restoval som ju ešte ďalších 8 minút. Jediné, čo nám ten guláš bude zahusťovať, je cibuľa, tak treba si dať pozor, aby jej bolo dosť.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Teraz bude treba dávať pozor, lebo treba pridať mletú červenú papriku. Hrniec dáme dole z platne pridáme papriku a zmiešame. Vrátime to naspäť na sporák, ale len na fakt mierny oheň, aby sa paprika nespálila a nezhorkla. Stále to miešame, aby sa pekne spojila paprika s tukom a cibuľou.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď sa nám tuk, cibuľa a paprika pekne spojili, podlejeme to trochou vody. Nie veľa, len aby sa z toho spravila taká redšia kaša. Miešame a čakáme, kým sa to vypraží zase až na tuk a to cele zopakujeme ešte raz. Pri príprave základu nikdy neodchádzame, treba to stále miešať. Tieto prvé 3 body v recepte sú podľa mňa 90 % úspechu.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ak máme cibuľový základ opäť vypražený až na tuk, pridáme na väčšie kocky pokrájane mäso. Ale je dôležité, aby tam nebola žiadna šťava, lebo chcem mäso opekať a nie dusiť. Opekáme a miešame cca 9 minút. Zase je dôležité, aby sa nič nepripálilo.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Ak je mäso správne opečené, podlejeme vodou (vždy len horúcou, aby sme nezastavili proces varenia), ale vždy len toľko, aby sa to dusilo vo vlastnej šťave a nie vo vode. Dusiť sa to bude dlho preto treba sledovať, koľko je tam vody a sem-tam to aj premiešať. Teraz môžeme kľudne pridať aj soľ a čerstvo mleté čierne korenie.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Pripravíme si paradajky, ale musia to byť skutočne paradajky aj s chuťou, nie len nejaké šmejdy bez chuti a vône. Paradajky zbavíme šupky a nakrájame na kocky a hodíme k mäsu. Dávam ich asi po 30 minútach dusenia. Je jasné, že sa rozvaria, ale o to ide, aby mäso dostalo ich chuť.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Keď už je mäso skoro hotové, pridáme na pásiky nakrájanú papriku. Keď už je uvarená, tak všetko finálne dochutíme. Pridal som ešte zopár lístkov oregana a tymianu nakoľko chcem využiť svoju bylinovú záhradku. Ale fakt len trochu na ochutenie a prevoňanie.

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Ja mám rád, keď mäso sa úplne samo rozpadáva na tanieri. Ja ho podávam s vlastnou žemľovou knedľou, lebo kombinácia tejto úžasnej knedle a tohto mäsa je proste úplná topka..... Sorry za nejaký ten preklep a chybičku :P

  Maďarský guláš - ten môj (fotorecept) - obrázok 8
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist