Kokosový zákusok
Kokosový zákusok

Kokosovo-žĺtkové rezy

Janka Brezniaková
cukrárka Residence Hotel & Club**** na Donovaloch, 12. decembra 2018
Kokosovo-žĺtkové rezy
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
40 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
6 ks
250 g
50 g
100 g
1/2 bal.
200 ml
Krém:
6 ks
2 bal.
4 PL
15 PL
1 l
250 g
200 ml
Navrch:
50 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cesto: Bielky vyšľaháme na tuhý sneh, postupne pridáme cukor, kokos zmiešaný s múkou a práškom do pečiva. Pripravené cesto navrstvíme na plech a pečieme pri 180 °C vo vopred vyhriatej rúre asi 15 minút. Po upečení vyberieme a polejeme horúcim mliekom.

  2. 2

    Krém: Žĺtky, vanilkový puding, múku, cukor a 200 ml mlieka zmiešame. 800 ml mlieka privedieme na miernom ohni do varu, pridáme žĺtkovú hmotu a uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Maslo vymiešame, postupne pridáme puding a 200 ml vyšľahanej šľahačky. Premiešame už len vareškou.

  3. 3

    Krém navrstvíme na vychladnuté cesto a husto posypeme kokosom.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
@Haji (13.12.2018 15:04)

Dobrý deň, Vaša otázka bola preposlaná kompetentným. Priamy kontakt na šéfkuchárov v redakcii nemáme, recepty od šéfkuchárov sú sprostredkúvané minimálne cez ďalšiu jednu osobu, v niektorých prípadoch aj cez viaceré.
@Haji , tá spodná vrstva je cesto (bielky, kokos, atď.), tá druhá vrstva je žĺtkovopudingový krém a tretia je vlastne nahusto sypaný kokos......ono to vypadá ako cesto, ale ak si lepšie pozrieš, je to vrstva kokosu.
pri príprave cesta by sa mal cukor postupne pridať a šľahať do rozpustenia,nielen pridať, inak si neviem predstaviť to cesto. Stredná vrstva je moc oranžová, žĺtkovo-pudingovo-šľahačkový krém je určite bledší. A vrstva kokosu na vrchu z množstva 50g by zrejme nebola taká vysoká...to sú len moje domnienky, aj keď recept vyzerá veľmi lákavo.


Pridaj komentár k receptu: