Jemná jednoduchá plnka fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 13. augusta 2011
Jemná jednoduchá plnka (fotorecept)
Foto: tatranka

Určite sa bude hodiť mladým vareškárkam táto plnka k hydine a pečenému mäsku.Dá sa pripraviť dopredu a aj esteticky prizdobí jedlo.

30 minút
príprava
30 minút
na 90 °C

Suroviny

5 ks
petržlen,zelér,pažitka,bazalka... rôzne,
2 ks
pol
70 g
medzi prsty
medzi prsty
trochu
trochu
2 strúčiky
1 kávová lyžička
na skropenie rožkov
štipku

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na drobno si porežem pol cibuľky.Petržlenovú,zelérovú vňať,bazalku,pažítku,nasekám na drobno.Ja mávam vňate zmrazené.Takže len vyberám zo sáčkov. Dám rozpustiť 70 g masla a na ňom opražím cibuľku. 5 starších rožkov porežem na malé kocky.

  Jemná jednoduchá plnka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Tie potom zvlhčím vodou -mierne.Rožky posypem trochou suchého oregana,majoránom, muškátový oriešok trochu nastrúhať,pridám lyžičku vegety a medzi prsty soli.Nakoniec pretlačím dva strúčiky cesnaku. Na túto zmes rozbijem dve vajíčka.Zmes premiešam,aby sa vajíčka spojili s rožkami.Nakoniec pridám všetku zelenú vňať a pažitku.

  Jemná jednoduchá plnka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na masle spením cibuľku a dobre ju prepražím.Po miernom schladení vlejem do zmesi.Premiešam. Zmes naplním do stredne širokého sáčku na tlačienku. /Dostať ich v papiernictve./ Snažím sa aby som v sáčku vytláčala vzduchové bubliny.Potom sa pekne na seba plnka viaže,nerozpadá sa..Asi v dvoch tretinách sáček previažem kuchynskym špagátikom.Je to len preto,aby sa mi plnka zo sáčkom zmestila na pekáč,v ktorom budem plnku variť.

  Jemná jednoduchá plnka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Potom sáčok doplním a pokračujem.Vznikne mi kratšia časť.Plnka z tejto gramáže sa do sáčku zmestí.Koniec druhej časti sáčku tiež zaviažem. Potom sáčky obalím do alobalu a vložím do pekáča s vodou. Nechám na sporáku variť najprv z jednej a potom z druhej strany po 15 minút. Neprikrývajte,aby vám plnka nepraskla. Po uvarení nechajte schladiť!

  Jemná jednoduchá plnka (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Takto pekne formovanú už máte pripravenú na krájanie a servírovanie.Potom už len nejakú chutnú pečenú hydinu,alebo pečené mäsko. Niekedyk mäsku už nepridávam knédle,lebo plní účel aj žemlovej knédle.

  Jemná jednoduchá plnka (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Želám,nech sa vám plnka podarí a chutí. Ak vám zostane viac,kľudne ju vložte do mrazáku.Aj po rozmrazení je chutná.Aj na studeno ju môžte obaliť v troj-obale a servírovať na prívarky.Ja ju podávam k špenátu.

  Jemná jednoduchá plnka (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Paní @tatranka - již týden Vám chci napsat poděkování za tento recept i pochválit se, jaký měla Vaše nádivka (plnka) u nás doma úspěch. Když jsem si Váš recept přečetl poprvé, v sobotu večer, hned jsem šel nádivku připravit, ale ejhle... nenašel jsem ty rukávy na tlačenku. Tak jsem za pomoci žehličky a papíru na pečení zmenšil větší igelitové pytlíky a nastříhal z nich rukávy. Ale při testu naplnění vodou to čúralo ve spojích a i nádivka by tudy vytekla. Ale co teď s takovým velkým množstvím nádivky? V neděli jsem natrefil na recept plněných kuřecích křídel a protože jsem stejně měl v plánu péct kuřecí křidýlka, tak jsem je tou Vaši nádivkou naplnil. A udělal jsem z ní i pár karbanátků (fašírok) obalených ve strouhance. No úspěch 100 procentní! Chuť miliónová! Zbytek nádivky jsem dal zamrazit s tím, že přes týden koupím ty tlačenkový rukávy a dodělám ten recept dle Vašeho popisu. Rukávy jsem sice koupil, ale už jsem je nenaplnil. Když mne synáček viděl, jak se v sobotu dopoledne chystám k nadívání rukávů, tak tak dlouho škemral, že chce "tatranské karbanátky" (jak je on nazval) a ne nějakou rolku, že nakonec padlo celé zbylé množství nádivky na 22 "tatranských karbanátků". A ty teda byly! Ale nejlepší na tom je, že on je hrozně "masovej" (na maso), ale doteď mu ještě nedocvaklo, že v "tatranském karbanátku" není ani kousek masa... :-)
Ještě jednou Vám děkuji, že jste se s námi podělila o svůj recept.
@evusik vieš,to radím mladým gazdinkám.Ženy,ktoré varia roky si poradia,nahradia ingrediencie.No viem,ako som začínala.Každý krok som potrebovala vedieť.Všetko som vážila,prevažovala.
Ďakujem za komentárik a pochvalu.
@tatranka
Dnes som robil tvoju plnku ktorá chutila každému z mojej rodiny a dokonca aj moji hostia ju pochválili.Srdečne ti ďakujem za skvelý recept a pekne ťa pozdravujem.