Jemná hrachová polievka

cesminaz - fotkacesminaz, 19. marca 2016
Jemná hrachová polievka
Foto: cesminaz

Vynikajùca polievka zo suchého žltého hrachu :-) Recept pochadza zo stranky tureckeho kuchara.Ja som ho len trocha prisposobila a zjednodusila :-)

Suroviny

2 dl
1 dl
2 ks
4 - 5 strúčikov
1 PL
0,5 - 1 ČL
2 - 3 ČL
podľa potreby
0,5 - 1 l
podľa potreby
podla potreby
50 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Priprava je velmi jednoducha.. Potrebujeme 2dl hrachu,ktory si mozte namocit uz dopredu na 1-2h do vody,ale nemusite.Dalej mäsovy vyvar aspon 0,5L a ostatne dolejete vodou.Ja som dala silnejsi hovädzi vyvar 0,5L. Cibule a cesnak nakrajame na mensie kocky..

  2. 2

    V hrnci na masle s trocha olejom, zosklovatime trocha osolenu cibulu spolu s cesnakom.Potom pridame 1pl papriky a chvilocku nechame poškvrčat.Nasledne pridame hrach,chvilku nechame poškvrčat a zalejeme vyvarom.A ostatok dolejeme vodou.Ja som dala 0,5L vyvaru a este doliala 1,5L vody.Pridame sol a varime cca.10min.Potom pridame do polievky 1dl ryze a susenu mätu a podla chuti mletu rascu.Takto varime,kym nebude hrach celkom mäkky az rozvareny.Ryza ta sa dovtedy aj tak uvari.Pocas varenia mozte este doliat vodu,podla potreby.

  3. 3

    Nakoniec polievku rozmixujeme ponornym mixerom.Podla chuti este pridame mätu,alebo sol.Ryza dostatocne zahusti polievku,takze netreba žiadna muka. Polievka je velmi chutna,typicky tureckou chutou :-) Je jednoducha na pripravu a zasyti.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Dobre si navarila, ochutnala by som. Aj my sme dnes mali hrachovú, ale slovenskú s domácou klobásou, 5*.
1x alda
Milerád by som ju ochutnal.
Šikulka si. ☆ ☆ ☆ ☆ ☆
Takú polievočku by som neodmietla :-) Si šikulka ukladám do k.k