Frankfurtská polievka so zeleninou

nigella87 - fotkanigella87, 3. marca 2013
Frankfurtská polievka so zeleninou
Foto: nigella87

Super polievka, ktorá je na Vareche vo veľa podobách, tak pridávam aj ja, aby som Vám pripomenula, ak ste ju dlho nevarili. ;-)

8
porcií
15 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Nakrájeme si cubuľu a mladú cibuľku nadrobno a dáme speniť na masle, potom pridáme asi 3 PL hladkej múky a urobíme zásmažku. Prisypeme papriku, rascu, pomiešame a zalejeme vodou do trištvrte hrnca.

  Frankfurtská polievka so zeleninou - obrázok 1
 2. 2

  Nakrájame mrkvu, petržlen a zamiaky na menšie kocky a pridáme do polievky.

  Frankfurtská polievka so zeleninou - obrázok 2
 3. 3

  Medzitým si nakrájame párky na kolieska a slaninku na kocky. Na panvici najprv usmažíme slaninu a potom pridáme párky...

  Frankfurtská polievka so zeleninou - obrázok 3
 4. 4

  Usmažené párky pridáme do polievky, mlieko si rozmiešame s múkou asi 1,5 PL (ak ju chceme mať hustejšiu), prilejeme do polievky a varíme, kým niesú zemiaky mäkké.

  Frankfurtská polievka so zeleninou - obrázok 4
 5. 5

  HOTOVO ! Môžeme podávať. Najlepšie chutí s čerstvým chlebom. Dobrú chuť! ;-)

  Frankfurtská polievka so zeleninou - obrázok 5

Diskusia k receptu

sracz
Aj tento zeleninový variant "Frankfurtskej" polievky sa mi veľmi páči! Pripomína mi totiž detsvo a zároveň aj "odchov" mojich Čvorgľov-:)))!
jerica
palec sto x hore :-) polievková família , to je naše, objavila som dodávateľa na "konečne" výborné párky, sú chuťou skoro ako spišské,ináč nedám žiadny iný párok do úst.Ulahodila si receptom,ja budem mať vývar z hovädzieho chvosta,tak to bude paráda. Dík za inšpiratívnu ponuku.